banner10

Kadınlara yönelik kurslar açıldı

Çankırı Belediyesi, kadın çalışmaları kapsamında düzenlediği bilgi ve beceri kurslarının kış sezonu kayıtlarını almaya başladı.  

Kadınlara yönelik kurslar açıldı

Kayıtlar başladı

Her merkezin kendi bünyesinde yürüttüğü kurslar için kayıtlar, Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezi, Esentepe Kültür Merkezi, Abdulhalik Renda Mahallesi, Aksu, Buğday Pazarı ve Kırkevler Hanım Lokallerinden alınıyor. Kadın Eğitim Kültür Merkezleri ve Hanım Lokallerinde verilecek kurslar için kayıtlar alınmaya başlandı.

Kapsamlı eğitim programı

Kadınların yoğun ilgi gösterdiği kurslar arasında Kura’n-ı Kerim, Arapça, örgü, kırkyama, sepet süsleme, pastacılık, ahşap boyama, resim, seramik boyama, iğne oyası, ev mefruşatı, kurdele nakışı, el ve makine nakışı, brezilya nakışı, takı tasarımı, şiş dantel, organik oyuncak, kumaş boyama, kumaş yakma, ev tekstili, yöresel yemek ve pastacılık, 4-6 yaş grubu değerler eğitimi, tel kırma, yorganlama, bilgisayar, beş şiş dantel, panç, dekoratif el sanatları, koro-bağlama, üç boyutlu kâğıt rölyef, hafızlık, türban tasarım ve kuaförlük, kâğıt kıvırma sanatı, dikiş, atık materyalleri değerlendirme, aile içi iletişim, titanyum, çanta örme, ev tekstil ürünleri hazırlama, Afgan işi, gibi kurslar yer alıyor.  Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezinde ise farklı olarak yüzme, hamam ve sauna hizmetlerinden belli bir ücret karşılığında faydalanılabilecek.

Bizim Haber Merkezi (BHM)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner6

banner17