‘Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya’ 

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) katkılarıyla “Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya” sloganı ile “12. Uluslararası Öğrenci Buluşması” etkinlikleri gerçekleştirildi.

‘Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya’ 

Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya” sloganı ile “12. Uluslararası Öğrenci Buluşması” 51 ülke 91 şehirde ülkelerinin; tarihi, kültürü, coğrafyası, gelenekleri, görenekleri, yöresel yemekleri ve danslarını tanıtacak olan misafir öğrenciler ile meydanlarda ve salonlarda binlerce insanla bir araya geliyor.

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu tarafından düzenlenen program,  01 Şubat 2019 tarihinden itibaren 19 ülkede düzenlenen program 04 Mayıs 2019 tarihine kadar devam edecek.

Uluslararası Öğrenci Buluşması, başka ülkelerden üniversite eğitimi almak amacı ile Türkiye’ye gelen misafir öğrencilere birçok alanda tecrübe ve beceri kazandırmayı hedefliyor.

Birçok ülkeden misafir öğrenci katılarak kendi ülkelerinin yemeklerini, kıyafetlerini, hediyelik eşyalarını ve yöresel oyunlarını sergileyerek kültürlerini tanıtılmasına katkı sağlayarak farklı ülkelerden gelen her öğrencinin kendi kültürünü tanıtması, çeşitliliği artırmasıyla etkinliğe farklılık kazandırıyor.

Sri Lanka, Arnavutluk, Lübnan, Irak, Ürdün, Etiyopya, Tunus, Güney Kore, Hindistan, Afganistan, Fildişi, Güney Afrika, Somali, Gambiya, Nepal, Bangladeş, Nijer, Uganda ve Kazakistan’da düzenlenen “12.Uluslararası Öğrenci Buluşması” devam ediyor.

Kaynak: Bizim Haber Merkezi
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17