banner10

“Çocuklar için anlamlı bir yer”

Isparta Belediyesinin 49 dönümlük orman içerisinde inşa ettiği ve 11 ay önce hizmete açılan “Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi” her kesimden insanın ilgi odağı olmaya ve ziyaretçi kabulüne devam ediyor.

“Çocuklar için anlamlı bir yer”

7 gün 24 saat esasına göre hizmet veren “Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinin” son konukları ise Yedişehitler İlkokulunun birinci sınıf öğrencileri oldu. Beraberinde öğretmenleri ve sınıf anneleri ile birlikte üç şube halinde “Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezine” gelen minikleri kapıda Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın karşılarken, minik öğrencilere hikâye kitapları hediye edildi.

Çocuklar için Oyun Alanları

Merkezde incelemeleri esnasında karşısında minik öğrencileri gören Başkan Günaydın, çocuklarla sohbet etti. Minik öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, alanında profesyonelleşmiş 4 veteriner hekimin 24 saat esasına dayalı olarak merkezde görev yaptığını söylerken, yaralı, hasta veya aşısız sokak hayvanlarının kendilerine bildirilmesini istedi. Çocuklar ayrıca çocuk oyun alanında gönüllerince de eğlenme fırsatı buldular. Çocuklar, güzel bir gün geçirmiş olmanın, hayvanlarla iç içe bulunmanın, oyun parkında oynamanın mutluluğu belirtti.

Kaynak: Bizim Haber Merkezi (BHM)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17