banner10

“Büyük Millet, Büyük Kahramanlıklar İster”

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’le ASMEK bünyesinde açılan üniversiteye hazırlık kurslarına katılan öğrencilerle buluştu

“Büyük Millet, Büyük Kahramanlıklar İster”

Şato restoranda düzenlenen programda öğrencilere seslenen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, salona girdiğinde annesinin kendisini zor şartlar altında Antep işi işleyerek okuttuğunu hatırladığını söyledi.

“İyi yönetici iyi insandır”

Şahin, “Sizler bizim her şeyimizsiniz. Büyük millet, büyük kahramanlıklar ister, büyük millet olmak, büyük adamlar yetiştirmek ister. Büyük adam olmak demek çok parası olan adam anlamına gelmez. Adaletli yönetici yetiştirmek ister, işi ehline veren kişiler yetiştirmek ister. Bu bakımdan iyi yönetici demek iyi insan demek, Kendisinin dışındaki herkesi koruyan vicdanlı insan demektir. Bu duygularla sizleri geleceğe hazırlamak bizin en büyük görevimizdir. Karanlıkla mücadele etmek için aydınlığı çoğaltmamız lazım, savaşları durdurmak için barış kalpte başlar diyen Hz. Mevlana’nın öğretilerini uygun evlatlar yetiştirmemiz lazım.”

Kursların büyük başarısı

Çocukların kitaplara ulaşılabilirliğini artırmak için yapılan her parka kitap kafeler açtıklarını hatırlatan Şahin, iyi bir doktor, iyi bir hukukçu, iyi bir öğretmen yetiştiren GASMEK kurslarının büyük bir başarı yakalayarak markalaştığını dile getirdi.

Bizim Haber Merkezi (BHM)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner6

banner17