banner10

Bursa’dan turizm atağı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş Bursa’nın, birçok kentin ayrı ayrı sahip olduğu, tarihi, doğal ve kültürel değerlerin tamamını bünyesinde barındırdığını hatırlatarak, turizmde çıtayı yükseltmek için önümüzdeki yıl dünyanın farklı ülkelerindeki 15 ayrı turizm fuarında Bursa olarak gövde gösterisi yapacaklarını söyledi.

Bursa’dan turizm atağı

Ulusal televizyon kanallarının haber programlarına konuk olan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bugüne kadar hayata geçirdikleri projeleri anlattı, Bursa’nın gelecek vizyonunu açıkladı. Bir şehre verilebilecek özelliklerin neredeyse tamamının Bursa’ya verildiğini bu nedenle çok şanslı olduklarını belirten Başkan Aktaş, 21 Organize Sanayi Bölgesi bulunan, nüfusu 3 milyona dayanan kentte göçle birlikte şehirleşme anlamında bazı olumsuzluklar yaşandığını belirtti.

Dağ, Ova, Deniz ve Göller

Bursa’nın gelişen yüzünün turizm olduğunu, turizmin de ancak tanıtımla gelişebileceğini söyleyen Başkan Aktaş, bu manada hayata geçirdikleri tüm etkinlikleri uluslararası boyuta taşıma gayretinde olduklarını dile getirerek; “Dağı, ovası, denizi, gölleri, şelaleleri, doğal güzellikleriyle çok özellikli bir şehirde yaşıyoruz. Ancak bu değerleri sadece bizim bilmemiz yeterli değil. Bu değerlerimizi yurt dışında anlatmamız gerekli. Özellikle doğa sporlarıyla alakalı Bursa’da müthiş bir altyapı var ve bu konuda trend sürekli artıyor. İstanbul’a yakın olmak büyük avantaj. Yatak kapasitesi, ulaşım, sosyal tesisler gibi altyapıyı hazırlıyoruz. Lakin en önemlisi bu değerlerimizi anlatmamız lazım. Bunun için önümüzdeki yıl dünyanın farklı ülkelerinde 15 değişik turizm fuarına katılarak adeta gövde gösterisi yapacağız.” dedi.

Kaynak: Bizim Haber Merkezi (BHM)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17