banner10

Belediye’den aşure seferberliği

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Şehreküstü Camii önünde vatandaşlara aşure dağıttı ve Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal hizmetlerle de Bursalıların hayatını daha da güzelleştirdiğini belirtti.

Belediye’den aşure seferberliği

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından Şehreküstü Camii önünde gerçekleştirilen aşure ikramına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bol bol sohbet ettiği vatandaşlara aşure ikram etti. Başkan Aktaş’a aşure dağıtımında, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman da eşlik etti.

Başkan Aktaş, aşure kazanlarının birlik ve beraberlik için kaynadığını söyleyerek, “Bugün itibariyle aşure ayımızı noktalıyoruz. Bizim geleneğimizde ve kültürümüzde aşure günleri büyük önem taşıyor. Bugün de Bursa’nın sembol camilerinden olan Şehreküstü Camii önünde, çarşıya gelen ve giden vatandaşlarımıza aşure sunmak istedik. Toplamda yaklaşık 50 bin kişilik aşure hazırladık. Aşure ayında Uludağ Üniversitesi’nin de aralarında olduğu, yaklaşık 15 – 16 farklı noktada aşure dağıtımı yapıldı.” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: Bizim Haber Merkezi (BHM)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17