banner10

Belediye ulaşım sorununa el attı

Çorum’un en eski yerleşim yerleri olan Çöplü, Kunduzhan ve Çepni Mahalleleri adeta yeniden inşa ediliyor. Çorum Belediyesi yeni yapılanan bölgelerde, uzun yıllar ulaşım sorununun yaşanmaması için yeni yol açma çalışmalarına devam ediyor 

Belediye ulaşım sorununa el attı

Şehir merkezinde yapılan yeni yol çalışmalarıyla hedeflerinin trafik sorununu çözmek olduğunu belirten Belediye Başkanı Zeki Gül, “Büyük kamulaştırma maliyetleri ile açtığımız yeni yollarımızda alt yapı çalışmalarını tamamladık. Yollarımızı hizmete sunmak için asfaltlama çalışmalarına başladık. Şehrimizde yeni açtığımız cadde ve bulvarlarımız ile şehir içi ulaşımda önemli sorunların önüne geçmiş olacağız.” dedi. 

Şehir altyapısı yenileniyor

Yeni yollarda yapılan çalışmaları iki etap halinde sürdürdüklerini dile getiren Başkan Gül, “Çöplü Caddesi, önceden 10 metre genişliğinde bir yoldu. Şimdi caddemizi 30 metreye çıkarttık. Yolumuz genişleyeceği için üzerinde kalan binaları kamulaştırdık. Sonrasında da yıkımlarını gerçekleştirdik. Yolun alt yapısını güçlendirmek için yağmursuyu, içmesuyu, kanalizasyon şebekesini döşedik. Sonrasında da elektrik, Telekom gibi alt yapı yatırımı olan kurumlarımız gerekli çalışmalarını yaptılar. Çöplü Caddemizin ilk etabı Akpınar Caddesinin başladığı kısımdan itibaren İsa Halife Caminin yanına kadar olan kısımda toplam 2 bin ton asfalt serimi yapacağız. Yine Osmancık Caddesi’ni Akşamseddin Caddesine bağlayacağımız alan ise diğer etabımız. Burada da 20 metre genişliğinde yeni yol açıyoruz. Asfalt serimine başlayacağız.” diyerek konuştu.

Kaynak: Bizim Haber Merkezi (BHM)

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2018, 12:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17