banner10

Belediye öğrencileri sevindirdi

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, program yazılımında başarılı olan 24 öğrenci için düzenlenen ödül töreninde öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Belediye öğrencileri sevindirdi

Bilginin aynı zamanda güç olduğunu ve gücün de insanı lider yapacağını ifade eden başkan, Türkiye’de ilk engelli daire başkanlığını kurduklarını ve başına da görme engelli birisini getirdiklerini belirtti. Şehirde engellilere önce eğitim, sağlık, istihdam ve ulaşım imkânı sağlayarak işe başladıklarını dile getiren Şahin, “Bunda da kısmen başarılı olduk.

Engelli kardeşlerimizin eğitimdeki engellerini kaldırmak için yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Sosyal devletin verdiği avantajlarla engelli kardeşlerimizin önündeki engelleri kaldırmak için birçok hukuki ve fiziki engelleri kaldırdık. Onların hayatlarını kolaylaştıracak birçok projeleri yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz” değerlendirmesini yaptı.

Gaziantep’teki bir engelli öğrenciyi dünyanın herhangi bir alanında yarıştırmak için ona fırsat vermek gerektiğini belirten belediye, bunun da eğitimden geçeceğini belirtti. Bunun için bilgi ve teknolojinin önemli olduğunu dikkat çekti.

Kaynak: Bizim Haber Merkezi (BHM)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17