banner10

Belediye esnafı sevindirdi

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Şehir İstişareleri kapsamında Bedesten esnafı ile bir araya geldi.

Belediye esnafı sevindirdi

Tarihi Bedesten Çarşısı içerisinde bulunan Aziziye Camisi yanında düzenlenen toplantıda esnafın taleplerini dinleyen Başkan Altay, yaklaşık 3 ay önce yapılan istişare toplantısında otopark yönlendirmeleri, giriş dubalarının açılış saatleri ve emniyetin park ihlallerini takip etmesi gibi konularda esnafın taleplerini dikkate alarak çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Bedesten’deki restorasyon sonrası araç trafiğine kapatılan İstanbul Caddesi’nin trafiğe açılıp açılmaması hakkında yaptıkları anketten çıkan sonucu da esnafa açıklayan Başkan Altay, işyeri sahipleri ve vatandaşlarla yapılan anket sonucunu da dikkate alarak yolun açılmaması gerektiğini düşündüklerini dile getirdi.

Tarihi Bedesten’de yapılan restorasyon çalışmalarının ardından bir değişim ve dönüşüm yaşandığını belirten Altay, şehrin çekim merkezi olan bölgede dernek yönetimleri ve esnafla hep birlikte hareket ederek çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Kaynak: Bizim Haber Merkezi (BHM)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17