banner10

8 ilçenin çöpü günde bin ton elektrik üretiyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi 30 adet tırla ilçelerin çöpünü tek bir merkezde topluyor. Geri Dönüşüm ve Bertaraf Tesisi’ne taşınan günlük bin 250 ton çöpten elektrik enerjisi üretiliyor. 

8 ilçenin çöpü günde bin ton elektrik üretiyor

Büyükşehir Belediyesi, ilçelerin çöplerini Kızıllı Entegre Atık Değerlendirme Geri Dönüşüm ve Bertaraf Tesisi’ne taşıyor. Bu amaçla Devlet Malzeme Ofisinden yerli ve milli ekonominin önemli araç üreticisi BMC fabrikasının özel olarak ürettiği son derece modern 11 milyon 636 bin 453 TL bedel ile 30 yeni tır satın alındı. Çöp taşımak üzere özel dizayn edilen tırlar, ilçelerdeki aktarma merkezlerinden alıp Kızıllı’ya taşıyor. Serik, Kemer, Elmalı, Korkuteli, Kaş, Demre, Kumluca ve Finike’den sınırları dâhilinde Entegre Atık Bertaraf Tesisi’nde elektrik enerjisine dönüşüyor.

Kızıl entegre atık değerlendirme

Büyükşehir tarafından ilçelere dağıtımı yapılan 30 adet tır ile birlikte vahşi katı atık depolama alanlarının kullanımları artık son buldu. Serik, Kemer, Elmalı, Korkuteli, Kaş, Demre, Kumluca ve Finike’de yeni aktarma istasyonları oluşturuldu. İlçe belediyeleri tarafından çöp kamyonları ile yeni aktarma istasyonlarına getirilen çöpler, buradan da her gün tırlarla Kızıllı Entegre Atık Değerlendirme Geri Dönüşüm ve Bertaraf Tesisine taşınıyor. 

Kaynak: Bizim Haber Merkezi (BHM)

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 15:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17