Psikolojik eşik

Sonda söylenmesi gerekeni başta söyleyelim. Fenerbahçe'nin sorunu gol atmak değil gol yememek. Bir maçta üç gol atıp bir de penaltı kaçıran takımın sorunu gol atmak olamaz.

Fenerbahçe maça savunmanın önünde Topal'in yanında Ümraniyespor maçında son 30 dakika 6 numara pozisyonunda başarılı olan Benzia'yı çekerek başladı.

Burada amaç savunmadan top çıkarma konusunda iyileştirme yapmaktı. Daha maçın başında topa Benzia'nın dokunduğu atakta öne geçince, plan işleyecek gibi başladı maç.

Atak üstünlüğünü eline alan Fenerbahçe ikinci golü bulacak diye düşünürken hiçbir pozisyon yokken Benzia'nin hatalı pasıyla gelen kornerden golü yedi Fenerbahçe.

Ligin topla en az oynayan ikinci takımı ve duran toptan gol bulma konusunda önde olan Malatyaspor'un istediği de buydu. Ekici'nin golü sonrası Soldado en kolay yapacağını yapamayıp topu kaleciye çarptırınca maçı koparma şansı kaçtı. Yine bir duran top ve bu sefer devamında Roman ve Sadık ortak hatası ile ilk yarı 2-2 bitti.

İkinci yarı penaltıya kadar pozisyonlar bulan Fenerbahçe penaltı kaçınca psikolojik ve fiziken oyundan düştü. Tam da Bifouma ve Perreira oyundayken, oyun Malatyaspor'un istediği oyun olacak denilirken Dirar'ın ısrarı ile kazanılan kornerde sahanın kötü isimlerinden Sadık'ın kafasını tamamlayan Topal galibiyeti getirdi.

Fenerbahçe Topal'ın yanında Benzia ile başladığı, Dirar ile devam ettiği maçı Elif ile tamamladı. Moses takıma alıştıkça topu çok daha iyi taşıyacak. Soldado ve Ekici 90 dakika oynayacak fiziki durumda değil.

Fenerbahçe'nin ihtiyacı hala iyi bir stoper, 6 numara ve 8 numara. Oyunu geriden kurmak ve taşımak için lazım bu oyuncular.

Maçın son 10 dakikası diğer tribünler ıslıklamaya başladığında destek vermeye başlayanlar maçı kazandırdı desek yalan olmaz.

Fenerbahçe icin her şey düzeldi denemez ama en azından facia olabilecek psikolojik eşiğin aşılması için ilk adım atıldı.

YORUM EKLE

banner8

banner19

banner6

banner17