Vatan Partisi'nin İstanbul için başkan adayı belli oldu

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 23 Haziran'da tekrarlanacak olan İstanbul seçimleri için adaylarını açıkladı.

Vatan Partisi'nin İstanbul için başkan adayı belli oldu

Vatan Partisi'nde 23 Haziran'da yeniden gerçekleştirilecek olan İstanbul seçimleri için İBB Başkan adayı açıklandı.   

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, partisinin İstanbul İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin bir arayış dönemine girdiğini belirterek şunları söyledi:

''Vatan Partisi'nin İBB Başkan adayı Mustafa İlker Yücel"

''Vatan Partisi'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanlığı seçiminde adı var, oda sayın Mustafa İlker Yücel'dir. Mustafa İlker Yücel buradan ilan ediyorum. Son belediye başkanlığı seçimlerinde Vatan Partisi adayıydı. Mustafa İlker Yücel'le Vatan Partisi çözümü, umudu, aydınlığa çıkışı temsil eden parti, Türk milletinden İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı iktidarını, yetkisini, sorumluluğu talep etmektedir.''

"Türkiye İttifakı" açıklamasını olumlu bulduklarını ifade eden Perinçek, "Türkiye bir milli hükümete mecburdur. Türkiye'nin önünde büyük zorluklar var. Tek çözüm, Türkiye'nin milli güçlerinin, üretici güçlerinin milli hükümetiyle Türkiye'yi buradan çıkarmasıdır. O zaman bu zorluklar Türkiye'nin geniş güçleri kucaklanarak Türkiye'nin bütün üreticisi kesimini temsil eden bir üretim devrimi programı uygulayacak." ifadesini kullandı.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2019, 14:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17