Mutsuz etmeyin

Beşiktaş, Kayserispor deplasmanına Gökhan Gönül ve Kagava gibi iki önemli eksiğin yanısıra geçen hafta kırılan özgüveniyle gitmişti.

İlk yarıda Burak Yılmaz ve Ljajic’le etkili olmaya çalışan siyah beyazlılar, takımın yaşlanmayan ismi Atiba ile öne geçmeyi başardı.

Bu kritik gole rağmen takımdaki bireysel performansların aşırı düşük olması ikinci yarı öncesi adeta uyarı gibiydi. İlk yarıyı 1-0 önde kapayan Beşiktaş’ın ne oyun şekli ne stratejisi elle tutulur durumda değildi.

Maçın ikinci yarısı, özellikle oyun gidişatı açısından  Fenerbahçe maçıyla benzerlikler taşıyordu. 46’ıncı dakika itibariyle Kayserispor gol arayan, Beşiktaş kontra kovalayan takım konumuna geçmişti ki, bunun siyah beyazlılara uygun bir model olmadığını daha geçen hafta görmüştük.

Fenerbahçe’ye karşı 12 dakikada 3 gol yiyen Beşiktaş, bu sefer de Kayserispor’un 5 dakikada attığı 2 gole engel olamadı.

Bireysel anlamda savunma oyuncularının hiçbirisi gününde olmasa da bu hızlı gol yeme alışkanlığını birebir olarak isimlere bağlamak pek mantıklı gözükmüyor. Beşiktaş’ın 2’nci yarılarda fiziken düştüğü artık yadsınamaz bir gerçek. Bu özelliğin yanı sıra takım üzerinde ilginç bir kırılganlık da oluşmuş durumda.

Tüm bu olumsuz tablonun yanına, Karius’un haftalardır “Casper” performansı sergilemesi, Quaresma’nın “küstüm,oynamıyorum” tavrı da eklenince, işler Beşiktaş adına çözülemez hale geldi.

Siyah beyazlılar son dakikalarda attığı golle beraberliği kurtarmayı başarsa da, çare üretme konusunda yine sınıfta kaldı.

Teknik Direktör Şenol Güneş, geçen hafta olduğu gibi rakibin hamlelerine gerekli karşılığı veremedi. İlk yarılarda galibiyeti elde eden takımın, 2 haftadır ikinci yarılarda maçı vermesi büyük takım alışkanlıklarında yer almayan bir durum. 

Beşiktaş’ın sezon başından beri bir çok sorunu olduğu doğru. Ancak bu sorunları çözecek teknik heyetin de, sorunun bir parçası olmaya başlaması, siyah beyazlıları artık çıkmaza sokmuş durumda.

Daha bu haftadan lige havlu atmış görüntüsü veren Beşiktaş’ın bundan sonra ne yapabileceği ise hakikaten merak konusu. Ancak şunu hatırlatmakta fayda var. Yönetimler,hocalar ve futbolcuların asli görevi, kulübüne gönül vermiş taraftarları mutlu etmektir. Taraftarın mutsuz olduğu yerde, hiç kimse mutlu kalamaz. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan Akkaya
Hakan Akkaya - 5 ay Önce

Abi Allah aşkına cehennem olsun gitsin şenol karyusuda kovalasın yönetim bundan kaleci olmaz

Anıl Hüseyin
Anıl Hüseyin - 5 ay Önce

Çıkıp bir kişide şu taraftara kulak vermiyor. Önce Fenerbahçe derbisinde 3 puanı kendi ellerimizle verdik. Şenol Hoca'nın korkak futbol anlayışı ve tutkusu yüzünden derbiyi kazanamadık.Bugün de Kayserispor'dan zar zor 1 puan alabildik.Maç esnasında Dorukhan sakatlanmış olabilir doğrudur fakat Dorukhan gibi ofansif bir orta saha oyuncusunun yerine Roco'yu almak nedir ? Neden her seferinde Şenol Hoca 1-0 galip durumdayken '' korkak futbol '' anlayışını benimseyip sahaya yansıtıyor ? Yani bir şeylerin değişebilmesi için daha kaç puan kaybı yapmamız gerekecek ? Şenol Hoca sonunda amacına ulaştı. A Milli Takım Teknik Direktörü oldu , bence bu saatten sonra Beşiktaş puan kazanmış puan kaybetmiş umrunda olmaz.Koyu bir Beşiktaş taraftarı olarak Şenol Güneş'in artık takımdan ayrılma zamanının geldiğini düşünüyorum , zira takıma taze kan gerekli.

K.k
K.k - 5 ay Önce

Taraftarın mutluluğu önemliyse maç sonrası tribünden gelen seslere kulak versinler artık! Böylesine ne yaptıgını bilmez bir yönetimle bu sistem gitmez ne zaman görecekler bunu?aslolan Beşiktaş diyerek Beşiktaşa zarar verdiğini göre göre bırakmamak neden? Artık yeter be canımız yanıyor.

Çetin Toktaş
Çetin Toktaş - 5 ay Önce

Başka söze gerek yok. Mutsuzuz.

Kara kartal
Kara kartal - 5 ay Önce

Fırat bey başkana söyleyin Şenol u biran önce göndersin Beşiktaş anasını aglattı

Recep okur
Recep okur - 5 ay Önce

Fırat Bey, bence sorun oyuncu tercihleri, oyuncu değişiklikleri ya da oyuncu değilikliklerinin zamanında yapılmaması değil. Sorun oyun şablonunda: Beşiktaş, top rakibe geçince çok fazla boş alan bırakıyor. Oyun 60 metrede oynanıyor ve rakip çok rahat oas yapıp hucüma kalkıyor. Alan daraltıp oyunu 45 metrede oynaması gerek; o zaman rakibin pas yapmasına müsade etmeyip daha kısa sürede topu kazanacaktır. Beşiktaş, topun fazla rakipte kaldığı bir oyunu kaldıramıyor ve hata yaparak çok pozisyon veriyor dolayısıyla her maç gol yiyor. Bu oyun şablonu ile başarı mümkün değil ve derman başka yerde aranıyor.

Metin ŞAFAK
Metin ŞAFAK - 5 ay Önce

Yorumuna baştan sona kadar katiliyorum ve Q7 icin parantez acmak istiyorum senol hocanin bu adamdaki israri nedir takim 10 kisi oynuyor medelin eski halinden eser yok caner de öyle ve kalecimiz buna ramen burak dorukhan adriyano mucadele ettti ve hocamiz yine değişiklikleri geç. Yapti..artik kan değişikliği şart şenol hoca basta olmak üzere yüreği besiktaşimizda olmayan ruhsuz futbolcularla yollar ayrilmali ve geriye kalan maçlarda genç oyuncularimizi kazanmak icin gelecek sezona yatirim yapacak kadro ile cikilmali..sergeni bu takimin basinda görmek istiyoruz

Hüseyin aytekin
Hüseyin aytekin - 5 ay Önce

Fırat bey sizden ricam hoca yada başkan soru sorabiliyorsanız onlar milyon ero ları alıyorlar bu garibin forma arma ask-i olan taraftar durumu ne olacak peki biz üzüntüden arkadaşlarla bir birimizi üzüyoruz kırıyoruz bunların üzerin de eğer bir arma ask-i olan taraftar olarak önce şenol güneş e ve diğerlerine hakkım helal değil size iyi çalışmalr


banner8

banner19

banner6

banner17