'Melekler Şehri'

Fenerbahçe'de adam eksiltebilecek Valbuena ve Ekici, sağ önde hem tempo veren hem de orta sahaya yardım eden Dirar olmayınca Fenerbahçe ne set hücumu yapabildi ne de geçiş oyununda başarılı oldu. Ilk 15 dakika etkili olan Tolgay bir süre sonra etkisizleşince top almak için sürekli geriye gelen Zajc'da etkisizleşti. Böyle kitlenen oyunda savunma da oyuna giremeyince oyun kitlendi. Çok iyi ön alan baskısı yapan Sivasspor ise Kone hazır olmadığı için kanat oyuncusu Diabete'yi merkez forvet oynatmak zorunda kaldı. Bu durumda sırtı dönük oyun oynayamayan Diabete yüzünden forvette Sivas top tutamadı. Diabete'nin kanat etkinliğinden de mahrum kaldılar. 

Böyle oyunlarda Fenerbahçe beklerini ileri atıp savunmasını orta sahaya çıkartıp oyunu rakip sahaya yığmalı. Bu konuda Moses, Isla'ya bu koridorlari açmadığı için Ayew ve Hasan kanadı da işlemeyince oyun kitlendi.

İkinci yarı Topal-Ekici değişikliği ile orta sahada pas opsiyonları arttı. Isla ve Hasan Ali'nin öne çıkması ve savunmanın da öne gelmesi ile Fenerbahçe 15 dakika baskı yaptı. Ancak bu noktadan sonra Sivasspor Tolgay'ın olduğu orta sahaya üstünlük sağlayıp oyunu kanatlara aktarınca oyunu tekrar aldı. Ve göstere göstere golü attı. Tam seyirci takım aleyhine dönmüşken tam zamanında gelen Soldado golü maçı çevirdi.  Fenerbahçe yine olumlu bir oyun ortaya koyamasa da oyunun içinde kaldı. Oyun boyunca yaptığı belki de tek organize atakta arka direkte Ekici'nin iğne deliğinden geçen topu bir mucizeyi gerçekleştirdi.

Fenerbahçe'nin kendisine bu kadar basit bir ön alan baskısı yapan takım karşısında düştüğü çaresizlik düşündürücü.

Bu sezon Fenerbahçe Dirar, Valbuena, Ekici'nin olmadığı maçlarda sıradan bile olamayan bir takım. Çok rahat önlem alınabiliyor. Çözüm üretmiyor. Bu islevsizlikte payı olan Topal yerine Jailson'u unutan Ersun hoca da hatalı.
Sadık ve Skirtel ikilisi mac boyunca çok büyük hatalar yaptılar.

Devre arası Fenerbahçe için büyük şans. Milli takıma az oyuncu vermesi ile bu 3 haftayı çok iyi değerlendirmek zorunda. Tek kulvarda olmasına rağmen belki de kırılma maçına takımı hazırlayamamak da Ersun hocaya yazar.
Futbol adına hiçbir doğru yapmadan bu maçı Fenerbahçe bu maçı kazandıysa buna melekler yardım etti demek daha doğru olur.

YORUM EKLE

banner8

banner19

banner6

banner17