banner10

SSB'den Türk Lirası kararı

Savunma Sanayii Başkanlığı'nın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre şuana kadar imzalanmış olan sözleşmeler kapsamında dolar olarak verilmiş teminatların Türk Lirasına çevrilmesine karar verildi. Açıklama ayrıca "İlk defa imzalanacak sözleşmeler kapsamında verilecek olan teminatların Türk Lirası olarak belirlenmesi kararlaştırıldı" denildi.

SSB'den Türk Lirası kararı
Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre şuana kadar yapılan anlaşmalarda ve yeni yapılacak anlaşmalarda artık Türk Lirası üzerinden işlem yapılacak.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı'nın açıklaması şu şekilde:

"Başkanlığımız tarafından, İmzalanmış olan sözleşmeler kapsamında dolar olarak verilmiş teminatların Türk Lirasına çevrilmesi ve İlk defa imzalanacak sözleşmeler kapsamında verilecek olan teminatların Türk Lirası olarak belirlenmesi kararlaştırıldı. Aksini gerektirecek bir durum olmadıkça sözleşme gereği alınması gereken banka teminat mektupları yerine şirket bono ve teminatları alınarak şirketlerimizin yükleri hafifletilecek. Başkanlığımız daima Yerli ve Milli Savunma Sanayimizin ve Milli ekonomimizin yanındadır."
Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2018, 23:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17