İstanbul'un giriş çıkışlarında yoğun önlemler

Dokuz günlük bayram tatilinin bitimine az bir zaman kala tatile gidenler dönüş yoluna geçti. Güvenlik güçleri İstanbul giriş ve çıkışlarında yoğun güvenlik önlemleri aldı.

İstanbul'un giriş çıkışlarında yoğun önlemler
İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ın koordine ettiği Kurt Kapanı-22 denetimlerine, İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki, tüm şube ve ilçelerden polisler katılıyor.

Özel harekat polisleri de denetimler noktalarında önlem alıyor. Havacılık Şube Müdürlüğü’ne bağlı polis helikopteri, Deniz Şube Müdürlüğü’ne ait polis botları ve detektör köpeklerin de yer aldığı denetimler kapsamında, Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanları, vapur iskeleleri, halkın yoğun bulunduğu tüm ilçelerdeki caddeler ve meydanlarda, denetim gerçekleştiriliyor.

Denetimlerde polis ekipleri, şüpheli gördükleri kişilerin Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgulamasını yaparken bazı mekanlar ve iş yerlerinde de arama yapıyor. 188 noktada 2480 Personelin katıldığı denetimler kapsamında Taksim Meydanı ve Kadıköy Bostancı İDO iskelesi önünde şüpheli görülen araçlar durduruldu. Şüpheli araçlar dedektör köpekleriyle arandı.
Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2018, 19:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17