banner10

Helikopter kazasından acı haber

İstanbul'da Bostancı sahilinde düşen helikopterde bulunan Otokar yöneticilerinden Halil İbrahim Ünver hayatını kaybetti.

Helikopter kazasından acı haber
Kazada düşen helikopter Halil İbrahim Ünver'e ait Ünver Havacılık adına kayıtlıydı. Ünver de helikopterin içinde bulunuyordu.

TÜRKİYE'NİN LİSANSLI İLK HELİKOPTER PİLOTUYDU

Bostancı açıklarında düşen helikopterde bulunan Otokar Yönetim Kurulu Başkan Vekili Halil İbrahim Ünver'in Türkiye'nin lisanslı ilk helikopter pilotu olduğu öğrenildi.

Vatandaşlar tarafından yaralı kurtarıldıktan sonra hastanede hayatını kaybeden Halil İbrahim Ünver'in kim olduğu merak konusu olmuştu. Ünver'in Otokar'ın Yönetim Kurulu üyesi olduğu belirtildi. Düşen helikopterin Halil İbrahim Ünver'e ait Ünver Havacılık adına kayıtlı olduğu öğrenildi.

HAVA TAKSİCİLİĞİ DE YAPTI

2006 yılında verdiği bir röportajda hayatını anlatan Ünver, 1996 yılında Türkiye'de kurs görüp lisans alan ilk helikopter pilotu olduğunu söylemişti.

Ünver Havayolları adında bir havayolu şirketi kurduğunu ve hava taksiciliği yaptığını belirten Ünver, havacılığın yeni gelişen bir pazar olduğunu ve helikopter taşımacılığının gelişimiyle ilgili açıklamalarda bulunmuştu.
Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2018, 19:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17