banner10

ABD'nin S-400 tehdidine Rus generalden tepki

Rus Kıdemli Orgeneral Leonid İvaşov, Rusya'dan S-400 sipariş eden Türkiye'yi tehdit eden ABD Dışişleri Bakanı Sözcüsünün açıklamalarını değerlendirdi. İvaşov, "ABD'nin, Rusya-Türkiye ilişkilerine karışma hakkı yok" dedi.

ABD'nin S-400 tehdidine Rus generalden tepki
Türkiye ve Rusya'nın ulusal paralar üzerinden alışveriş yapma olasılığına değinen Eski Rusya Savunma Bakanlığı Uluslararası Askeri İşbirliği Başkanı Kıdemli Orgeneral Leonid İvaşov, "Uzmanlar bu konu üzerinde çalışacak. Türkiye de dahil birçok ülkeyle sivil ticari ilişkiler alanında büyük deneyimimiz var. Uzmanlar bir mekanizma bulur, bu konu üzerinde çalışmak lazım. ABD'nin, Rusya-Türkiye ilişkilerine karışma hakkı yok" dedi.

"ABD'NİN YAPTIKLARI KÜSTAHLIK VE KİBİR"

ABD'yi tek ilgilendiren konunun, Rusya'yı küresel silah pazarından çıkarmak olduğunu belirten İvaşov, "Bu küstahlık, kibir ve diktenin tezahürü. Bu yüzden buna engel olmak lazım, çünkü bugün Rusya'yı sıkıştıran yarın kesinlikle Türkiye'ye kendi topraklarında yapması gerektiğini, diğer ülkelerle ilişkilerde yapması gerektiğini dikte eder. Bağımsızlığı ve uluslararası ilişkilerdeki eşit hakları sert gerçeklerle ve bağımsız kararlı eylemlerle savunmak lazım" yorumunda bulundu.
Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2018, 21:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner6

banner17