banner10

Murat Ülker'den 'sanal dünyada milli menfaatlere saldırıya karşı' kesin öneri

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker

Murat Ülker'den 'sanal dünyada milli menfaatlere saldırıya karşı' kesin öneri

Ünlü iş adamı Murat Ülker'den sanal dünyada milli menfaatlere saldırıya karşı kesin öneri geldi. Ülker, kimlik numarası kullanımının zorunlu hale getirilmesini önerdi.


Gaste24.com | Haber Merkezi

Sosyal medya üzerinden özellikle de Twitter'dan Türkiye'nin milli menfaatlerine karşı düzenlenen saldırılara her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Özellikle siyasi polemikler, hassasiyet taşıyan konular üzerinden yürütülen kirli kampanyaların yüzde 90'ı Twitter üzerinden gerçekleşiyor. Her yerden ve her ülke ya da grup tarafından maniple edilmeye müsait bir durumda olan sosyal medyadaki bu sorun her geçen gün daha da büyürken iş dünyasının tanınan simasından önemli bir öneri geldi.

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker sosyal medya üzerinden milli menfaatlere yönelik düzenlenen saldırılara karşı 'kesin bir çözüm' önerisinde bulundu.

İş adamı Ülker, saldırıların önlenmesi için Twitter ve benzir sosyal medya organlarını kullanan kişilere "kimlik numarasını kullanma zorunluluğu" getirilmesini önerdi.

Ünlü iş adamı bu yöntemle, sosyal medya üzerinden kimliğini saklayarak milli menfaatlere karşı saldırılar düzenlenleyerin deşifre edilebileceğini belirtti.
Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2018, 12:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17