banner10

Ünlü sanatçı Münir Özkul'un adı iki sokağa birden verildi

İBB Meclisi, büyük kısmı FETÖ terör örgütünü çağrıştıran isimler olmak üzere 91 sokak isminin değiştirilmesi teklifini oybirliğiyle kabul ederken, ünlü sanatçı Münir Özkul'un adının hem Beyoğlu hem de Üsküdar'da iki ayrı sokağa verilmesi uygun görüldü.

Ünlü sanatçı Münir Özkul'un adı iki sokağa birden verildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin, terör örgütünü çağrıştıran sokak isimlerin değiştirilmesi için ilçe belediyelerinden istediği yeni sokak ismi teklifleri İBB Meclisi'nde görüşüldü.

Yeni sokak isimlerinin  tamamına yakınına  şehitlerin isimleri verilirken,  değiştirilen sokak isimlerinin "Zaman", "Işık", "Samanyolu", "Dumanlı", "Himmet" ve "Hizmet" gibi isimlerden oluştuğu bildirildi

Ünlülerin isimleri sokağa verildi

Şişli'de bulunan iki sokağa 1993 yılında bombalı suikast sonucu hayatını kaybeden gazeteci Uğur Mumcu ile silahlı saldırı sonucu ölen Hrant Dink'in adı verildi. Dink'in adı, hayatın kaybettiği yerin yaklaşık 200 metre yakınında bulunan Samanyolu sokağına verildi.

Münir Özkul'un adı iki ayrı sokağa verildi

İstanbul'un çeşitli ilçelerine adları verilen ünlülerden bazıları şu şekilde:

Yaşar Kemal, Melih Cevdet Anday, Münir Özkul, Tuncel Kurtiz, Naim Süleymanoğlu. Ünlü tiyatro ve sinema sanatçısı Münir Özkul'un adı hem Beyoğlu hem de Üsküdar'da iki ayrı sokağa verildi.

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2018, 15:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17