Ünlü oyuncu Hazal Kaya hastalığını ilk kez açıkladı!

Meslektaşı Ali Atay’la olan beraberliğini geride bıraktığımız şubat ayında nikahla taçlandıran ünlü oyuncu Hazal Kaya, yaşadığı rahatsızlıkla ilgili ilk kez konuştu.

Ünlü oyuncu Hazal Kaya hastalığını ilk kez açıkladı!

Meslektaşı Ali Atay’la geride bıraktığımız şubat ayında evlenen ünlü oyuncu Hazal Kaya, konuk olduğu ve internet üzerinden yayınlanan Aşırı Ünlülerle Kısa Görüşmeler adlı programda ilginç açıklamalarda bulundu.

İş ve özel hayatına dair son derece samimi açıklamalarda bulunan Kaya, programın sonlarına doğru bir süredir yaşadığı sağlık sorunundan bahsetti.

Galatasaray'ın  eski oyuncusu Gomis'in hastalığına tutuldu

Şimdiye kadar bunu hiç açıklamadığını söyleyen Hazal Kaya, yaşadığı rahatsızlığı bir dönem Galatasaray’da top koşturan futbolcu Bafetimbi Gomis üzerinden örnekledi ve sahada bayılarak herkesi korkutan Gomis’in yaşadığı Vazovagal Senkop hastalığına yakalandığını söyledi.

Şimdiye kadar oynadığı dizilerde bayılma rollerini sıklıkla yaptığını söyleyen Kaya bu tarz bir hastalığın da üzerine geldiğini söyledi. 

Vazogaval Senkop nedir?

Vazovagal senkop veya nörokardiyojenik senkop, en sık senkop nedenidir, vagus sinirinin aktivasyonu ile ilişkilidir. Anksiyete, korku, ağrı, sıcak ve nemli ortam, uzun süre ayakta kalma gibi faktörlerle tetiklenir. Kalp hızını arttıran sempatik aktivite, duyarlı bireylerde vagal aktivasyona neden olur, kan basıncı ve nabız düşmesi sonucunda serebral perfüzyon bozulur ve senkop gelişir. 

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2019, 13:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17