Ünlü oyuncu Erdal Özyağcılar'dan 'Arabesk' ve 'Şaman' itirafı

Tiyatro ve sinemanın önemli isimlerinden Erdal Özyağcılar, konuk olduğu televizyon programında iki büyük itirafta bulundu.

Ünlü oyuncu Erdal Özyağcılar'dan 'Arabesk' ve 'Şaman' itirafı

Tiyatro ve sinemanın önemli isimlerinden Erdal Özyağcılar, Esra Oflaz Güvenkaya'nın LifetimeTV'de yayınlanan 'Senin Mucizen' programına konuk oldu.

1989 yılında yayınlanan rol aldığı “Bizimkiler” dizisinin kendisi için çok önemli olduğunu vurgulayan ünlü oyuncu Erdal Özyağcılar, ilginç itiraflarda bulundu.

'Arabesk” filmindeki Uğur Yücel’in oynadığı rol aslında bana yazıldı'

Müjde Ar, Şener Şen ve Uğur Yücel’in rol aldığı “Arabesk” filmindeki Uğur Yücel’in oynadığı rolün aslında kendisine yazıldığını söyleyen Özyağcılar, "O rolü kabul edeceğim sırada yapımcı Güner Namlı, bana ‘Bizimkiler’ dizisinden bahsetti. Ya ‘Bizimkiler’deki Şükrü rolüne ya da ‘Arabesk’ filmine tamam diyeceğim. Dizi daha hayırlı olur diye düşündüm” dedi. Bu tercihinden dolayı pişmanlık yaşamadığını da dile getiren Özyağcılar, “Gelen rolleri iyice bir düşünürüm. Asla bir pişmanlığım olmaz" dedi.

"Ben Şamanım"

Şaman olduğunu söyleyen Erdal Özyağcılar, bunun sebebini yaşadığı anıyla anlattı: “9-10 yaşlarındayken bir bayram günü, ben hızla kendimi tırabzanlardan aşağı attım. Çenemin üstüne düştüm. Komaya girmişim. 2 gün hiç uyanmadım, ateşler içinde yandım. Her akşam yatağımdan balonla yükseliyordum, çatı açılıyordu, gökyüzüne çıkıyordum. Bir yerlere gittim. Hatta o şamanizm kitaplarını okuduğumda ‘Hepsini ben yaşadım bunların’ dedim. O şaman olayı ya böyle bir olaydan sonra ya da ölüme yakınken olurmuş.”  

Kaynak: www.gaste24.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17