banner10

Papağana işkencede hayvanseverleri kızdıracak karar

Televizyonda yayınlanan bir yemek yarışması ile tanınan ve papağanına işkence ettiği görüntülerle gündeme gelen Murat Özdemir hakkında savcılık, hayvanseverleri kızdıracak bir karar verdi.

Papağana işkencede hayvanseverleri kızdıracak karar

Bir televizyon programında yayınlanan yarışma ile tanınan ve papağanına işkence ettiği görüntülerle gündeme gelen Murat Özdemir hakkında, savcılık kovuşturmaya yer olmadığına karar vererek hayvanseverleri kızdırdı.

Televizyonda yayınlanan bir yemek programına yarışmacı olarak katılarak gündeme gelen Murat Özdemir, 17 Aralık 2018 tarihinde sosyal medya hesabından papağanına işkence yaptığı anlara ait görüntüleri paylaşmış ve hayvanseverler tarafından tepki toplamıştı. Yaşanan olayın ardından gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen yarışmacı Özdemir ifadesinde olayın yaşandığı gün çok alkol aldığını ve yaşananlardan dolayı herkesten özür dilediğini ifade etmişti.

Daha sonra ise Tedavi altına alınan papağan ise ölmüş, Murat Özdemir’in ifadesinin ardından Hayvanları Koruma Kurtarma ve Yaşatma Derneği (HAYKURDER) tarafından ünlü yarışmacı hakkında suç duyurusunda bulunulmuştu. 

Savcılık Murat Özdemir’in ‘mala zarar verme’ suçunun kendi hayvanına zarar verme kapsamında kalması nedeniyle kovuşturmaya yer olmadığı yönünde karar aldı.

Vicdanlar kabul etmiyor

Kararın açıklanmasının ardından HAYKURDER Başkanı Erman Paçalı "Hukuk bu kararı kabul ediyor olabilir ancak vicdanlar kabul etmiyor" diyerek karara isyan etti.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2019, 16:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17