banner39

'Netflix Türkiye'den çekiliyor' iddiası

Geçtiğimiz haftalarda RTÜK denetimine tabi olacağı açıklanan dijital platformlardan Netflix'in Türkiye'den çekileceği iddia edildi.

'Netflix Türkiye'den çekiliyor' iddiası

Geçtiğimiz haftalarda RTÜK denetimine tabi olacağı açıklanan dijital platformlardan Netflix'in Türkiye'den çekileceği iddiası sosyal medyada büyük ilgi gördü. 

teknolojioku.com'da yer alan habere göre, iddianın kaynağı, Türkiye'de yaşayan bir İngilizce öğretmeninin Twitter hesabı. JaredWall isimli Twitter hesabından yapılan paylaşıma göre Netflix önümüzdeki ay ya da ilerleyen dönemde Türkiye operasyonlarını bitirecek.

Konuyla ilgili olarak resmi bir açıklama gelmezken ortaya atılan iddianın doğruluğu ise tartışılıyor. Netflix daha önce fiyatlarına zam yapmadan bazı kullanıcılara bu fiyatları göstermiş. Olay ortaya çıkınca da 'test yapıyorduk' manasında açıklamalarda bulunmuştu. 

Benzer bir durumun yine yaşanması muhtemelen olduğu için markanın bu bilgiyi bilerek sızdırmış olma ihtimali de var. Ancak yapılan yeni düzenleme ile RTÜK'e bağlanan dijital video platformlarının vergi vermesi ve lisans için belli bir ücret ödemesi gerekiyor. 

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2019, 13:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner43