banner10

Kenan İmirzalıoğlu'ndan sonra Sertab Erener de dava açtı

Ünlü oyuncu Kenan İmirzalıoğlu’nun “Habersiz çekilen tatil fotoğrafımla kişilik haklarıma saldırıldı” diyerek açtığı davadan sonra, bu kez de Sertab Erener mahkemeye gitti.

Kenan İmirzalıoğlu'ndan sonra Sertab Erener de dava açtı

Sanatçı Sertab Erener, eşi Emre Kula ile geçen yıl Bodrum'da tatil yaptı. Yakaköy'deki villalarını tadilata sokan çiftin evlerinin bahçesinde işleri denetlerken ustalarla çekilmiş fotoğrafları basında yayınlandı. Çift, bunun üzerine savcılığa başvurdu.

KAMUYA KAPALI ALAN

Sabah'ta yer alan habere göre, Sertab Erener, savcılığa; bahçelerinde çekilen bu fotoğrafın özel hayata saldırı ve mahremiyetin ihlali olduğunu, kamuya kapalı bir alanda rızaları dışında görüntülendiklerini belirterek şikayetçi oldu. Soruşturma başlatan savcılık, muhabiri ifade vermeye çağırdı.

'BAHÇE, EVE DAHİL'

Muhabir, çiftin ünlü olduğunu, uygunsuz bir fotoğrafın ise yayınlanmadığını öne sürdü. Ancak savcılık, bahçenin evin eklentisi olup kamuya kapalı bir alan olduğunu, mahremiyet ihlali bulunduğunu ve fotoğrafların genel yarar kriterine uymadığını belirtip dava açılması yönünde karar aldı.

KENAN İMİRZALIOĞLU DAVASI OLAY OLMUŞTU

Kenan İmirzalıoğlu, sevgilisiyle teknede çekilen fotoğrafları için açtığı tazminat davasını kazanmıştı. Mahkeme, 'Ünlülerin evleri dışında da özel hayatı vardır' kararı vermişti. 

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 15:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner6

banner17