banner39

'Gaza' gelen Fatih Portakal'a İGDAŞ freni

FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen İGDAŞ'ı zan altında bırakacak suçlamalar yöneltince, kurumdan Portakal'a belgeli yanıt gecikmedi.

'Gaza' gelen Fatih Portakal'a İGDAŞ freni

FOX Ana Haber’in sunucusu Fatih Portakal, İBB iştiraki İGDAŞ’a kendisine gönderilen iki ayrı fatura nedeniyle sosyal medyada hesap sormak istedi ancak İGDAŞ'tan gelen cevapla takipçilerinin karşısında zor durumda kaldı.

Süperhaber'in haberine göre, Fatih Portakal, Twitter hesabından adresine gönderilen iki ayrı faturanın resmini paylaşarak, "Bu şimdi ne demek? Mayıs ayı içinde 2. @igdaskurumsal faturası. Ya beni enayi gördünüz ya da bir şeyler çeviriyorsunuz? Benim gibi acaba ne kadarız? Tatmin edici cevabınız nedir?" notunu düştü.

İGDAŞ'TAN YANIT GECİKMEDİ

Ancak Portakal'ın bu paylaşımınına İGDAŞ'tan yanıt gecikmedi. FOX TV Ana Haber sunucusunun ithamlarına sert yanıt veren İGDAŞ, "haksız yere zan altında bırakıldıklarını" belirterek, iki ayrı faturanın sayaç değişiminden kaynaklandığını açıkladı.

Portakal bu kez sayaçların vatandaşa sorulmadan değiştirilmesi ve sayaçlardan iki kez okuma yapılmasıyla ilgili bir dizi soru sordu.

İGDAŞ’ın verdiği yanıtı da yayımlayan Portakal şu ifadeleri kullandı;

“Açıklama var @igdaskurumsal.Diyorum ki: 1-Bana sormadan sayacımi nasil değistiriyorsunuz? 2-Hadi haber vermediniz değistirdiniz, peki neden iki kere sayaç okuyorsunuz? 3-Kurumunuzu zan altinda birakmiyorum, soru soruyorum 4-Kurumlara guvenim kalmadigi icin hakkimi ariyorum.”

YASAL DAYANAĞI DA VAR

İGDAŞ'tan Portakal'ın bu tepkisine de belgeli cevap verildi. Sayaçların İGDAŞ'a ait olduğu belirtilirken, ilgili yasaya uygun olarak periyodik şekilde ücretisiz değiştirildiğinin altı çizildi. 

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 13:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42

banner19

banner43