Game of Thrones'un sinema filmine Türk aktör

Dünya çapında ilgi gören ABD yapımı 'Game of Thrones'un yakında çekilecek sinema filminde bir Türk oyuncu da rol alacak.

Game of Thrones'un sinema filmine Türk aktör

TRT'de yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinde canlandırdığı Antheus karakteriyle parlayan, ardından yine TRT'de  yayınlanan Payitaht Abdülhamid dizisindeki Holo Paşa rolüyle seyirci karşısına çıkan Alper Atak, kariyerinde büyük bir sıçrama gerçekleştirdi. 

"KADROYA SEÇİLDİ"

Hürriyet gazetesinden Behlül Aydın'ın haberine göre Atak, HBO'nun kült dizisi Game of Thrones'un (Taht Oyunları) yakında çekilmesi planlanan sinema filminin oyuncu kadrosuna seçildi.

SÖZLEŞME TAMAM

Önceki gün Nişantaşı'nda görüntülenen ve aldığı davet üzerine ABD'ye gidip film ekibiyle görüştüğünü söyleyen Alper Atak, "Game of Thrones'un sinema filmi için gelen davet üzerine gittik görüşmelerimizi yaptık. Sinema filminde benimle çalışacaklarını söylediler. Şimdi kendilerinden çekimler için haber bekliyorum. Oynayacağım rol de belli ama sözleşme gereği bunu söylemem doğru olmaz. Benim için çok heyecan verici. Görüşme süreci de güzel bir tecrübe oldu." diye konuştu.

Oyuncu, "Sizinle nasıl bağlantı kuruldu?" sorusuna da "Geçen yıl San Francisco Eyalet Üniversitesi'nin tiyatro bölümünde 6 ay boyunca ileri oyunculuk dersleri almıştım. Oradaki bir hocamızın aracılığıyla bağlantı kuruldu benimle." diye vevap verdi.

DEVAM DİZİSİNİN ÇEKİMLERİNE DE BAŞLADI

Bu arada HBO yapımı Game of Thrones devam dizisinin orijinal serinin de çekildiği Kuzey İrlanda’da başladığı duyuruldu. İsmi henüz açıklanmayan devam dizisinde başlıca rolleri Naomi Watts, Josh Whitehouse, Naomi Ackie, Naomi Ackie, Denise Gough, Jamie Campbell Bower, Marquis Rodriguez, John Simm, Richard McCabe, John Heffernan ve Dixie Egerickx paylaşıyor.  Jane Goldman ve George R.R. Martin'in kendi yarattıkları hikayeden uyarladıkları dizi, Game of Thrones'da karşılaştığımız hikayenin binlerce yıl öncesinde, Westeros’ta yaşanan olayları takip edecek. Hikaye, ana dizide karşılaştığımız gizemlerin başladığı dönemlere geri dönerek Westeros’un ürkütücü sırlarını açığa çıkaracak.

FİLMLE İLGİLİ HENÜZ BİLGİ YOK

Song Of Ice And Fire serisi Game of Thrones'a uyarlanan ABD'li yazar George R.R. Martin, daha önce serinin film versiyonunun da olacağını ama bu projede kendisinin yer almayacağını açıklamıştı. Martin Game of Thrones dünyasının oldukça zengin olduğunu ve bu nedenle seriden bağımsız yeni hikayelerin yazılabileceğini, bunların da filme uyarlanabileceğini söylemişti. 

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2019, 10:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17