banner10

Eşref Kolçak'ın vasiyeti yerine getirilip eşinin üzerine gömülecek

Bir süredir tedavi gördüğü Gemlik Devlet Hastanesinde dün yaşamını yitiren asırlık çınar Eşref Kolçak'ın sağlığında belirttiği vasiyeti, yakınları tarafından gerçekleştirilecek.

Eşref Kolçak'ın vasiyeti yerine getirilip eşinin üzerine gömülecek

Yeşilçam'ın usta oyuncularından 92 yaşındaki Eşref Kolçak, bir süredir tedavi gördüğü Gemlik Devlet Hastanesinde dün yaşamını yitirdi.

Akciğerinde sıvı toplanması nedeniyle Çekirge Devlet Hastanesinde müşahede altında tutulan Kolçak, bir süre önce Gemlik Devlet Hastanesine sevk edilmişti.

Kolçak, burada hayatını kaybetti.

Usta oyuncu Kolçak, 2017 yılında kanser tedavisi gören oğlu Harun Kolçak’ın ölümünün ardından 9 yıl önce kaybettiği eşi Özcan Kolçak’ın Bursa’nın Gemlik ilçesindeki mezarının üzerine kendisi için mezar yaptırmıştı.

Sağlığında verdiği bir röportajında “Benim de mezarım orada. Eşimin yanına kendi mezarımı da yaptırdım. Eşimin mezarının üzerine defnedileceğim” ifadelerini kullanan Kolçak’ın vasiyeti yerine getirilecek. 

Salı günü ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilmesi beklenen Kolçak, eşi Özcan Kolçak’ın mezarının üzerine defnedilecek. 

Kaynak: Ajanslar 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17