Diriliş Ertuğrul'da büyük sürpriz

TRT 1 ekranlarının fenomen dizisi Diriliş Ertuğrul'da önümüzdeki hafta yayınlanacak olan 146'ıncı bölümünde, dizi severleri büyük bir sürpriz bekliyor.

Diriliş Ertuğrul'da büyük sürpriz

TRT 1 ekranlarının fenomen dizisi Diriliş Ertuğrul yine nefes kesti. Diriliş Ertuğrul'un merakla beklenen 146.bölüm fragmanı yayınlandı. Ertuğrul Bey, son bölümde Dragos'u infaz etti.

Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanında Ertuğrul Bey'in abisinin geri döndüğü görüldü.

Obaya geri dönen Gündoğdu Bey, Ertuğrul Bey ile savaş hazırlıklarına katılıyor.

"Düşmanlarımızı bertaraf ettik. Hasret çektiklerimize de kavuştuk çok şükür. Büyük cenk için geriye kalan tek şey bizim ilk meşaleyi yakmamız olacak" diyen Ertuğrul Bey abisi ile birlikte büyük savaşa hazırlanıyor. Düşmanlarını birer birer yok eden Ertuğrul, Osmanlı Devletinin temellerini atmaya başlıyor. 

Diriliş Ertuğrul 29 Mayıs günü yayınlanacak 150. bölümüyle final yapacak. 

BU SEZON DİZİYE VEDA ETMESİ BEKLENEN İSİMLER

Hayme Ana

Artuk Bey

İlbilge

Albastı

Selcan

Sırma

Ertuğrul Bey

Hafsa 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DİRİLİŞ'E ÖVGÜLER YAĞDIRDI

Dün, Arşivlerimizin Gelişimi, Vizyonu ve Tarih Araştırmalarına Katkısı Sempozyumu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, beş sezondur Türkiye'de ve dünyada izlenme rekorları kıran TRT ekranlarının dönem dizisi Diriliş Ertuğrul'dan övgüyle bahsetmişti.

Diriliş Ertuğrul dizisinin Osmanlı tarihine olan ilgiyi arttırdığını vurgulayan Erdoğan, "TRT'de yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinin Osmanlı tarihine olan ilgiyi nasıl arttırdığını herhalde siz de görüyorsunuz. Dünyanın neresine gidersem gittiğim yerlerde bana Diriliş Ertuğrul'u anlatıyorlar. Önümüzdeki dönemde tarihimiz ve arşivimizle ilgili benzer çalışmalara ağırlık vermemiz gerektiğine işaret ediyor" ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: wwwgaste24.com

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2019, 13:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17