banner10

Ahmet Kural: Psikolojik yardım alacağım

Sıla'nın kendisine şikayet uyguladığı gerekçesiyle Ahmet Kural'dan şikayet olmasının ardından karşılıklı açıklamalar devam ediyor. Bu kez Ahmet Kural'ın avukatı Dilek Tözen çok dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Ahmet Kural: Psikolojik yardım alacağım

Dilek Tözen, Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök'e konuştu, soruları yanıtladı. Dilek Tözen, Ahmet Kural ve Sıla'nın ilk ayrılık neden için “Kültür uyuşmazlığı... Birbirlerini seviyorlar ama farklı yaşam görüşleri var. Özellikle Sıla’nın Ahmet’in çevresini aşağılaması, hor görmesi ve beğenmemesi... Bu olaylar sonucunda, ilişkiyi bitiren Ahmet. Ama Ahmet, bu olayda da olduğu gibi, bir ilişki ile ilgili hiçbir zaman medyaya konuşan bir insan değil. Ayrılma sonrası iddiaları cevaplamamasının nedeni de bu. Zaten ikinci kez bir arada olmak için ısrar eden, araya tanıdıkları sokan, cep telefonu mesajları ile bu niyetini belirten Ahmet değil, Sıla.” dedi.

Tözen, "Ahmet Kural küçükken şiddet gördü mü sorusu üzerine ise şunları söyledi:“Ahmet, çok sevilen bir çocuk. Annesi ev hanımı, babası emniyet müdürü olan (şu anda emekli), bir kız kardeşle birlikte büyüyen bir çocuk. Bildiğiniz, akrabalık ilişkileri kuvvetli bir Türk ailesi. Onun için şiddet evinden uzakta... İçindeki komiği de bu ailenin sıcaklığından çıkarmış, çok sevilen bir çocuk.”

O GECE NE YAŞANDI

"Öfkelenmeden çok bir hayal kırıklığı var. O da, ilişkiye başlamadan önce böyle bir durumun varlığı ile ilgili kendisine yalan söylenmesi... Yoksa, kendisinden ayrı olduğu dönemle ilgili bir öfke değil bu. Konu oraya gelince, karşılıklı bir tartışma başlamış.”

PSİKOLOJİK DESTEK ALDI MI

Ahmet Kural, "Bugüne kadar hiç psikolojik yardım aldın mı? Almayı düşünüyor musun?" sorusuna ise şu yanıtı vermiş:“Açıklamasında belirttiği ‘Gerekli dersleri çıkardım. Bundan sonra bu gerekleri yerine getirmek için çalışacağım’ kapsamında, kendine yeni bir yol haritası çiziyor. Daha önce psikolojik bir yardım almadı. Ama şimdi mentorlar, profesyonel yardım temelinde yeni bir başlangıç yapmayı düşünüyor.”

ALKOLLÜ MÜYDÜ?

'O gece alkollü müydün? Daha önce bana alkolü azalttığını söylemiştin, niye tekrar arttırdın?' sorusuna ise şu yanıt verilmiş: “O gece, Ahmet’in ailesiyle birlikte yemekteyken ikisi de alkol alıyor. Hatta Sıla,daha fazla alıyor. Ama size söylediği gibi alkolü çok azalttı. O gece ikisi de mutlu bir şekilde başlıyorlar geceye. Sonrasında ifadesinde söyledikleri oluyor.”

BUNDAN SONRA NE YAPACAK

“Bir yol haritası çiziyor. Şu anda yaşadığı sürece odaklanmış durumda. Bilerek ve isteyerek bir insanı incitmeyen bir insan için, karşılıklı münakaşa sonucu ortaya çıkartılmaya çalışılan profilden o da rahatsız ve çok üzgün. Ama kısa bir zaman içinde kendi iç yolculuğuna paralel olarak, bunun olumlu yansımalarını toplumun da göreceği bir şekilde yol yürüyeceği kesin.”

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 18:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner6

banner17