Aydemir Akbaş: Ölene kadar...

83 yaşındaki usta oyuncu Aydemir Akbaş, yaptığı açıklamada, "Ölene kadar star kalacağım, gişe yapan adam olacağım." dedi.

Aydemir Akbaş: Ölene kadar...

83 yaşındaki usta oyuncu Aydemir Akbaş, sinema filmlerinden hâlâ teklifler aldığını söyleyerek, "Bu yıl dört teklif geldi ama beğenmediğim için kabul etmedim. Ölene kadar star kalacağım, gişe yapan adam olacağım" dedi.

Sinemadan çok para kazandığını anlatan Akbaş, "Bolluk içinde yaşadık ama gece hayatında yedim. Arkadaşına harcıyorsun, onu bir yere götürüyorsun. Adanalı ahbaplarım vardı. Hesabı onların ödemesinden bıkmıştım, para kazanınca ben ısmarlıyordum" ifadesini kullandı.

Akbaş, geçtiğimiz haftalarda Yılmaz Erdoğan'ın 'Organize İşler: Sazan Sarmalı' adlı yeni fimini vizyondayken Netflix'e satmasına büyük tepki göstererek, Erdoğan için 'Sinemaya ihanet etti' demişti.

Günaydın'dan İlker Gezici'ye konuşan Aydemir Akbaş yaptığı açıklamada, "Cem Yılmaz, Şahan Gökbakar, Yılmaz Erdoğan gibi isimler, filmlerini dijital platformlara verirlerse Türk sineması batar. Ben para için bir yapımcıyı bırakıp diğerine geçmem. Bana da ne büyük paralar teklif edildi, kabul etmedim, kendi grubumu bırakmadım. Dava arkadaşlarımı satmadım. Seni oraya getiren sinema. Sen sinemanın kendisine ihanet ediyorsun, dava arkadaşlarını yarı yolda bırakıyorsun.

Normalde filmin sinema macerası biter, ondan sonra satarsın. Vizyondan kalktıktan sonra istediğine satsın, isterse yaksın. Ben sinemacıların yerinde olsam dava açarım." diye konuştu.

Sinema filmlerinden hâlâ teklifler aldığını belirten Akbaş, "Bu yıl dört teklif geldi ama beğenmediğim için kabul etmedim. Ölene kadar star kalacağım, gişe yapan adam olacağım" diyerek sözlerini sonlandırdı.

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 18:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17