Ahmet Kural ve Sıla davasında flaş gelişme

Oyuncu Ahmet Kural ve şarkıcı Sıla arasındaki darp davasında, Ahmet Kural’a çeşitli suçlardan 16 ay 20 gün hapis cezası verilmişti. Savcılık, Ahmet Kural’a verilen cezanın bozulmasını talep etti.

Ahmet Kural ve Sıla davasında flaş gelişme

Oyuncu Ahmet Kural'ın şarkıcı Sıla Gençoğlu'nu darp ettiği iddiasına ilişkin davada mahkemenin verdiği karar için savcılık itirazda bulundu.

Savcılık, tehdit ve hakaret suçları yönünden verilen kararın usul ve esas yönünden kanuna aykırı bulunduğu gerekçesiyle kaldırılmasını talep etti.

Savcı itiraz gerekçesinde, Sıla'nın tanığı Hatice Zeynep Tunç'un, "Ahmet Kural'ın evinden, 'seni öldüreceğim' ve ‘o…' şeklinde sesler geliyordu" beyanının, Yıldız Teknik Üniversitesi'nden alınan ses raporuyla birlikte değerlendirilmediğini savundu.
Savcı, YTÜ'den alınan raporda Ahmet Kural'ın evinin içindeki seslerin yan evden duyulamayacağına dair tespitte bulunulduğunu, bu nedenle de raporun, tanığın sesleri duydum şeklindeki beyanıyla birlikte değerlendirilerek, resmi makamlar aracılığıyla yeni bir rapor alınmasının gerektiğini öne sürdü ve tehdit ile hakaret nedeniyle verilen ceza kararının kaldırılmasını talep etti.

Şarkıcı Sıla Gençoğlu'nu darp ettiği iddiasıyla yargılanan oyuncu Ahmet Kural hakkında mahkeme tarafından 22 Nisan'da karar açıklanmıştı.

16 AY 20 GÜN HAPİS CEZASI...

İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi, Kural'ı "Basit yaralama" suçundan 5 ay, "Tehdit" suçundan 7 ay 15 gün, hakaret suçundan ise, "4 ay 5 gün hapis olmak üzere toplamda 16 ay 20 gün hapis cezasına çarptırmıştı. 

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2019, 18:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17