ABD'deki ödül törenine Yusuf İslam'ın sözleri damga vurdu

Şöhretinin zirvesindeyken 1977'de Müslüman olan İngiliz şarkı sözü yazarı ve yorumcu Yusuf İslam'a, New York'ta düzenlenen "Şarkı Sözü Yazarları Ünlüler Onur Listesi (Songwriters Hall of Fame) 2019" gecesinde ödül verildi. İslam'ın burada yaptığı açıklama ayakta alkışlandı. 

ABD'deki ödül törenine Yusuf İslam'ın sözleri damga vurdu

Şöhretinin zirvesindeyken 1977 yılında Müslüman olan İngiliz şarkı sözü yazarı ve yorumcu Yusuf İslam, New York'ta düzenlenen "Şarkı Sözü Yazarları Ünlüler Onur Listesi (Songwriters Hall of Fame) 2019" gecesinde ödül aldı.

Manhattan Times Meydanı'ndaki Mariott Marqius Hotel'de bu yıl 50'ncisi düzenlenen törende, şarkı sözü yazmaktaki yeteneğiyle öne çıkan isimlere ödülleri takdim edildi. 

Yusuf İslam'ın yanı sıra Dallas Austin, Missy Eliott, Tom T. Hall, John Prine ve Jack Tempchin ödüle layık görüldü.

Yusuf İslam, burada yaptığı konuşmada, hayatının birçok evreleri olduğunu, söz yazarlığının da bu dönemlerden etkilendiğini söyledi.

İslam, şunları kaydetti:

"İlk arayışım zenginlik ve başarı içindi ama şöhret ve müzik endüstrisinin talepleriyle girilen ilk savaştan sonra yer altına çekildim. Tüberküloz rahatsızlığıyla hastaneye yatırıldım ama bu benim için büyük bir açılım oldu. O zaman gerçek yolculuğum başladı ve bu yolculuk bir anlam arayışıydı. Sanırım, bir söz yazarı olmama asıl katkıyı sağladı."

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2019, 12:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17