Kum saati

Fenerbahçe sezon başından bu yana bir çok evre geçirdi. Hoca değişti, oyuncular değişti. Hala bu kadro iyi değil diyenler var. Ancak unutulan konu şu, bu kadro şampiyonluğa oynamıyor ligde kalmaya oynuyor. Son 3-4 senenin kadrolarından kötü değil ancak halâ kümede kesin kaldı diyemiyoruz. Ersun hoca ile devre arası geçirildi. Onun istediği transferler de yapıldı. Üstüne bir de 3 hafta milli takım ve seçim arası yapıldı. Fenerbahçe'nin bir çok önemli oyuncusu milli takıma gitmedi. Beklenti Fenerbahçe'nin kazanacağı yöndeydi ancak kaleye 14 şut atan Fenerbahçe berabere kaldı. Fenerbahçe şampiyonluğa oynadığı bir dönemde de böyle bir oyun oynayabilir ve puan kaybedebilirdi. Ancak şu an küme düşmemeye oynuyor ve kazanamadı. Kaçırdıkları var o var bu var. Sonuç Fenerbahçe çok kötü performans gösteren Bursaspor ve Göztepe'den sadece 4 ve 5 puan önde. Göreve sonradan gelen Sergen Yalçın, Hikmet Karaman, Okan Buruk gibi hocaların etkisi ve takımların performansı ve Fenerbahçe'nin performansına bakınca yorum yapmak çok zor. Fenerbahçe bu ekonomik durum ile Haziran'da nasıl transfer yapacak ? Ayrıca bu yönetim döneminde yapılan transferler ve kadro mühendisliği ne kadar ümit veriyor. Takımın ayakta kalan oyuncularında geçen senelerden kalan hatta ilk yarı kadro dışı kalanlar çoğunlukta. 

Fenerbahçe'de kum saatinin içindeki kumlar tükeniyor.

Evet bugün daha derli toplu oynayan bir Fenerbahçe vardı bu maçı alabilirdi. Ama Sivas ve Rizespor maçlarını da kazanamayabilirdi. Galatasaray, Alanya, Trabzonspor maçlarından Fenerbahçe 5 puan ya da üstü alamazsa son dört hafta net olarak küme düşme mücadelesi ile geçer.

Bu noktadan sonra kolay maç yok ve "Biz iyi oynadık ama olmadı. Fenerbahçe'nin büyüklüğü başka bir büyüklüktür " demekle üç puan almak mümkün değil. 

Bu sene öyle ya da böyle biter ancak bu psikoloji ve zihniyet ile önümüzdeki sene büyük değişim olur mu emin değilim.

YORUM EKLE

banner8

banner19

banner6

banner17