'Kayıp zamanın peşinde'

Fenerbahçe ilk 27 dakikada 9 atak, 8 orta, 6 şut ile bu sezon kendi rekorunu kırdı. İlk yarıda Fenerbahçe toplamda 6 şut attı. İlk yarıyı Erzurumspor ise 0 şut ile tamamladı. Fenerbahçe ilk yarıda topla % 61 ile ikinci yarı ise % 39 ile oynamış, Erzurumspor ise tam tersi. İkinci yarı Erzurumspor kaleye 6 şut atıyor 3 tanesi isabetli; Fenerbahçe ise 8 şut atmış sadece biri isabetli.

Peki, bunlar ne demek?

Fenerbahçe ilk yarıya top kendinde iken Topal’ı 2 stoperin arasına atıp bekleri ileri atarak, Elif sağ iç, Ekici sol iç, sağ açık Ayew, sol açık Valbuena forvette Slimani ile çıktı.

İlk golde Elif’in pasında çizgiye inen Isla’nın ortası ve arka direkte Ayew ile golü buldu. İkinci golde duran topta Slimani ön direk koşusu yapınca arka direkte boş kalan Skirtel ile golü buldu. Kaptırdığı her topta, topu kaptırdığı yerde baskı yaparak ya topu aldı ya da rakibi amaçsız uzun topa zorladı. Bu Ersun Yanal ve taraftarın istediği Fenerbahçe idi. 30 dakikadan sonra Fenerbahçe düşmeye başladı.

İkinci yarıyla birlikte topu Fenerbahçe rakibe vermeyi tercih etti. Rakibin hatalarını bekledi. Bu noktada Elif’in iki, Slimani’nin kaçırdığı bir gol bu planın işlemesini engelledi. Kasımpaşa maçında olduğu gibi 67 ve 72. dakikalarda Valbuena ve Ekici çıkıp mecburen Benzia ve Barış girince Fenerbahçe tamamen oyundan düştü. Zaten yedeklerden oyuna alınabilecek tek oyuncu Reyes kalmıştı, o da oyuna girdi. Ancak daha önce Alanya’nın atamadığı golleri atan Erzurumspor beraberliği aldı.

Pazartesi akşamı 17. sıradaki takımın maçına 38.368 kişi geliyorsa bu Ersun Yanal kredisidir. Bu kredi 30 dakikalık futbol ile karşılığını buldu. Ersun Yanal iki antreman ile 30 dakikada bunu yapabiliyorsa bunu 60 dakikaya çıkardığında dahi sonuç da alacaktır.

Fenerbahçe taraftarı bu sezonu rakipleri 34 hafta oynarken kendisi 18 hafta oynama cezası almış olarak kabul etmek zorunda.

Bu sezonu neden 18 hafta olarak kabul etmesi gerektiğinin hesabını da Ersun Yanal’ı bu haftada getiren yönetime sormalıdır.

YORUM EKLE

banner8

banner19

banner6

banner17