Kahır mektubu

Fenerbahçe ligin ilk yarısını resmen 17. bitirdi. Yani şu an lig bitse küme düşüyor. Geçen seneden daha kötü mü kadroya sahip?  Geçen sene her hafta çarmıha gerilen takım ve hocası liderin 3 puan gerisinde 33 puanla 3. bitirmiş ilk yarıyı. Bu sene 16 puanla 17. Fenerbahçe.

Adını koyalım bu tabloda suçu olmayan tek kişi Ersun Yanal. İki haftadır takımın başında ve geçen hafta son dakikada yenilen metafizik gol olmasa 3 puan alabilirdi. Bu maçta ilk yarı etkisiz gözükse de toplamda kaleye 19 şut atmış Fenerbahçe. Rakip Antalya ise sezon başında Bülent Korkmaz’ı getirip maddi imkansızlıklarla doğru düzgün transfer yapamayınca en başta ben “bu takım küme düşer Bülent hoca 3. hafta kovulur” demiştim. 27 puan topladılar.

Fenerbahçe’nin kadrosu bu ligin Rizespor’dan sonra en kötü kadrosu mu? Cocu, Keoman bu ligin gördüğü en kötü hocalar mı? Ama sonuç bu. Aykut Kocaman gitsin dendi gitti. Dirar, Atıf, Volkan kadro dışı kaldı. Son iki hafta Ersun Yanal da geldi. Sırada ne hamle kaldı, devre arası transferler yapmak bu vesile ile belki de UEFA’dan men cezası almak. Gönderebileceğin oyuncuları göndermek, ancak kaç tanesini yollayabilirsin? Ya da kaç tane yeni oyuncu alabilirsin? Asıl formül bugün sahada 4 as oyuncusu olmayan üstüne bir oyuncusu sakatlanıp yerine genç oyuncu alan Antalyaspor’da. Takım olabilmek.

Fenerbahçe devre arasını Ersun Yanal ile maksimum çalışarak, transferde alabileceği en iyi oyuncuları alarak değerlendirmek zorunda. Elbette ligin ikinci yarısı bu şekilde olmaz. Başta da söylediğim gibi Yanal bu tabloda suçsuz olan tek kişi. Ancak ortada bir enkaz var ve bu enkazı yaratan yönetim var. Gerek profesyonellerin seçimi gerekse aldıkları tüm idari kararlarla mevcut tablodan sorumlu olan merci Fenerbahçe yönetimidir. Bu saatten sonra umarım yaptıkları hatalardan ders almışlardır ve adımlarını buna göre atarlar ve görev sürelerini tamamlarlar. Aksi takdirde bu yönetim Fenerbahçe tarihinde asla unutulmayacak ve belki de bu başarısızlığı tekrarı mümkün olmayacak kadar büyük bir hayal kırıklığı olarak tarihe geçecektir.

Maç hakkında analiz yapmanın yersiz olduğunu düşünüyorum. Maçın ilk yarısında % 55 ile topla oynayan bir Fenerbahçe varken “topu rakibe verip onun hata yapmasını bekleyen bir Fenerbahçe var” diyen yayıncı kuruluş yorumcusu yorumlasın maçı çünkü bu hayatta “ izahı olmayanın mizahı olur”.

YORUM EKLE

banner8

banner19

banner6

banner17