banner38

"Öfkenin, kinin, nefretin bir araya getirdiği insanların masasından payınıza, öfke, kin ve nefret düşer"

Bartın'da konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Bunların masasına bakmayın. Bu masada nimet, ikram, bereket yok. Öfke var, kin var, nefret var, düşmanlık var. Siz öfkenin, kinin, nefretin, düşmanlığın bir araya getirdiği insanların oturduğu masadan nimet beklersiniz oradan payınıza, öfke, nefret, düşmanlık düşer." dedi.

İç Politika 23.08.2022, 18:17
"Öfkenin, kinin, nefretin bir araya getirdiği insanların masasından payınıza, öfke, kin ve nefret düşer"

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Bartın Adalet Sarayı'nın açılışının ardından Bartın Valiliğinde Vali Nurtaç Arslan'dan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Daha sonra Bartın Belediyesi'ne geçen Bozdağ, Belediye Başkanı Cemal Akın'la görüştü.

AK Parti İl Başkanlığını ziyaret eden Bakan Bozdağ, burada kendisini bekleyenlere hitap etti. Amaçlarının her alanda büyük değişimleri ortaya koymak olduğunu ifade eden Bozdağ, iktidara geldikleri 2002'den bu yana büyük yatırımların hayata geçirildiğini anlattı. Bakan Bozdağ, AK Parti kadrolarının 20 yıldır geceyi gündüze katarak çalıştığını, Türkiye'nin dört bir yanını devletin imkanlarıyla tanıştırdıklarını ifade etti.

"Biz milletimizi aldatmadık"

Muhalefeti eleştiren Bozdağ, "Muhalefete bakın, her şeyi vermeyi vadediyorlar. Ülkenin gerçeklerinden kopuk, imkanlarından bihaber, sadece vatandaşı aldatıp oyunu almak için söylemedikleri yalan, çevirmedikleri alavere dalavere yok. Biz milletimizi aldatmadık, imkanları, şartları gördük, yetkiyi ona göre istedik." diye konuştu. Altılı masayı eleştiren Bakan Bozdağ, şöyle devam etti:

"Altılı masa diye bir masa var, sürekli kuruluyor, toplanıyorlar, toplanıyorlar, dağılıyor. Ne konuşuyorlar, duydunuz mu? Duymadık. Aday konuştunuz mu? Yok. Ne konuştunuz? Onu da pek söylemiyorlar ama belli ki konuşup da hallettikleri bir mesele yok. Bu fotoğraf size neyi hatırlatıyor? Eskiden koalisyon ortakları arasında ihtilaf olunca liderler bir masa etrafında toplanır, ihtilafı çözmek için uğraşırlar çözerlerse o ihtilaf yola konur. Bunlar toplanıyorlar, toplanıyorlar, dağılıyorlar. Bu, eski Türkiye'nin fotoğrafı. Bunlar bir araya geldiğinde bir meseleyi konuşup karara bağlayana kadar gündemdeki sorunlar yer değiştirip, 2-3 tane yeni yeni sorunumuz çıkar. Onlar eski sorunu konuşurken, yeni sorunlarla boğuşan bir Türkiye olur. Bunların bu ülkeye verecekleri hiçbir şey yok. Geleceği vadeden, umudu vadeden, yarınları konuşan, yeni söz söyleyen, geçmişte milletimizin beklentilerine cevap vermiş, hayallerini gerçekleştirmiş, gelecekte de gençlerimizin de yetişkinlerimizin beklentilerine cevap verecek yegane kadro cumhurbaşkanımızın liderliğindeki Cumhur İttifakı'dır, AK Parti'dir."

Altılı masanın parlamenter sistemi, krizin ve kaosun olduğu Türkiye'yi vadettiğine işaret eden Bozdağ, düne bakarak Türk milletinin geleceğe taşınamayacağını dile getirdi.

"Biz yargılanmaktan korkan insanlar olsak bu yola çıkmayız"

Bekir Bozdağ, şöyle konuştu:

"Bunların masasına bakmayın. Bu masada nimet, ikram, bereket yok. Öfke var, kin var, nefret var, düşmanlık var. Siz öfkenin, kinin, nefretin, düşmanlığın bir araya getirdiği insanların oturduğu masadan nimet beklersiniz oradan payınıza, öfke, nefret, düşmanlık düşer. Bir ülkenin yönetimine talip olan, düşünceleri birbirine zıt insanları cumhurbaşkanımıza duydukları öfke, düşmanlık, nefret bir araya getiriyor. Bunların motivasyon kaynağı bu olduğu gibi rehberleri de öfkeleri, nefretleri, düşmanlıkları. Şimdiden bunları rehber edinmişler. Önüne geleni tehdit ediyor Sayın Kılıçdaroğlu. 'Biz gelince herkesi yargılayacağız', şimdiden bize dar ağaçlarını gösteriyor. Gel bakayım gelebiliyorsan. Biz yargılanmaktan korkan insanlar olsak bu yola çıkmayız. Bizi 20 senedir tehdit edenleri hep gördük. 20 senedir yolumuza devam ediyoruz."

Tehdit edenlere rağmen yollarına devam edeceklerinin altını çizen Bozdağ, iktidara talip olanların ağzının mafya ağzı gibi olmaması gerektiğini vurguladı.

Hakimlerin ve savcıların tehdit edildiğini belirten Bozdağ, muhalefetin şimdiden yargıya, adalete, hukuka nasıl müdahale edeceklerini açıkladığını söyledi.

Bozdağ, iktidarları döneminde Türkiye'nin büyük bir değişim yaşadığını söyledi. Hızlı tren ağlarıyla Türkiye'yi bağladıklarını ifade eden Bozdağ, geçilmez dağları tünellerle geçtiklerini, 81 ili üniversitelerle bilim ocakları haline getirdiklerini belirtti.

Savunma sanayisinde ve diğer alanlarda büyük değişimlerin hayata geçirildiğini dile getiren Bakan Bozdağ, 22,5 milyar dolarlık borcun ödenerek, IMF'ye "Güle güle" denildiğini vurguladı. "IMF'nin kayyumları vardı. Başbakandan daha çok haberlerde adı geçerdi. Şimdi IMF'nin kayyumlarını duyan var mı? Yok. Neden? Biz onlara yol verdik, gitti." diyen Bozdağ, şöyle konuştu:

"Türkiye'nin ihracatı 2002'de 35 milyar dolardı, şu anda 250 milyar doların üzerine çıktı. Tayyip Erdoğan'a, Sayın Cumhurbaşkanı'mıza düşmanlık eden uluslararası çevreler var. Niye düşmanlık ediyorlar? Avrupa, ABD, güçlü ülkeler Türkiye'yi, Tayyip Bey'i niye sevsin? Pazarda 35 milyar dolar payı vardı Türkiye'nin, şimdi 220 milyar dolar onların cebine giden para Tayyip Beyin ve ekiplerinin doğru yönetimi sayesinde onların değil, Türkiye'nin cebine giriyor. Savunma sanayisinde ABD'ye, Avrupa'ya muhtaç Türkiye şimdi yılda 3 milyar doların üzerinde ihracat yapıyor ve bu alanda öncü ve önder ülkelerden biri haline geliyor. Onun için bu seçime bakarsanız Türkiye'yi ayakları üzerine kaldıran, bütün saldırılara rağmen ekonomisini dimdik tutan, pek çok alanda altyapı ve üstyapıyı dünyanın en ileri ülkeleriyle aynı seviyeye ulaştıran bir kadroyu Türkiye'nin başında görmek istemiyorlar. Milletin menfaati söz konusu olduğu zaman değil ABD'yi, AB'yi bir dünyayı karşısına almaktan çekinmeyen yerli ve milli siyasetin, yerli ve milli duruşun Türkiye'yi yönetmesini hazmediyorlar, kukla yönetimler istiyorlar."

"Netice alamayacaklar"

Bakan Bozdağ, 2023 seçimlerinin sadece Türkiye'nin içindeki siyasi partilerin rekabeti olarak görülmesinin hata olacağını vurgulayarak "Biden de bu işin içinde, açıkladı, 'Erdoğan'ı nasıl düşüreceğiz' diye. Başkaları da bu işin içinde, bir dünya bu işin içinde. Kim bu işin içinde olursa olsun, içeriden ve dışarıdan hiçbir fayda görmeyecektir. 20 yıl içerisinde 15 seçimde yine iş birliği yaptılar, dayanışma içinde oldular netice aldılar mı, alamadılar. Bundan sonra da netice alamayacaklardır." şeklinde konuştu.

Türkiye'nin değiştiğini, geliştiğini herkesin gördüğünü kaydeden Bakan Bozdağ, son 20 yılda refahın arttığını belirtti.

Bakan Bozdağ, Kovid-19 süreci, tedarik zincirinin zayıflaması, enerji fiyatlarındaki artışlar ve Rusya-Ukrayna Savaşı'nın dünyanın bütün ekonomilerinin etkilediğini, Türkiye'nin de bundan etkilendiğini dile getirdi.

Türkiye'nin enerji fiyatlarını sübvanse ettiğini anlatan Bozdağ, ekonomideki sıkıntıların hükümetin yanlış, kararları ve politikaları yüzünden değil, dünyada yaşanan ortak sorunların yansımasından kaynakladığını söyledi.

"Dün yaptık, şimdi de yaparız, yarın da yapacağız"

Geçmişte de Türkiye'nin benzer olaylardan güvenle çıkarıldığına işaret eden Bozdağ, şöyle devam etti:

"Türkiye gemisi yolda, denizde rüzgar, gemi de rüzgardan etkileniyor ama geminin kaptanı işin başında, tayfaları yanında. Bu Türkiye gemisinde halk sağ salim, işinde, gücünde. Daha önce defalarca kasırgaları, rüzgarları, fırtınaları yara yara Türkiye gemisini sahil-i selamete götüren Kaptan-ı Derya Recep Tayyip Erdoğan. Türkiye'nin kaptanı bu sefer de bu gemiyi sahil-i selamete ulaştıracaktır. Biz laf demiyoruz, yaptıklarımızı referans göstererek diyoruz, dün yaptık, şimdi de yaparız, yarın da yapacağız."

Bekir Bozdağ, ekonomide sarsıntılar olsun da iktidar gitsin diye ümit bağlayanların olduğunu ifade ederek konuşmasını şöyle sürdürdü:

"İktidar umutlarını Türkiye'nin felaketine bağlayan ilkel zihniyette insanlar var. Ekonomi çökse, büyük büyük yangınlar çıksa, depremler olsa, hatta savaşlar çıkıp da Türkiye yenilse de bu iktidardan kurtulsak diyen ilkel zihniyete sahip insanlar var. Bir siyasi kadro düşünün, geleceğini ülkesinin felaketinde görüyor, iktidar umudunu ülkesine gelecek kötülüklerin çoğalmasında görüyor. Etrafınıza bakın bu tipleri görürsünüz. Bir yangın çıktığında bir yandan 'hükümet nerede' diye bağırırken, öte yandan keşke biraz daha büyüse de haddini millet bildirse diye başka başka rüyalar gören insanlar da var. Geleceği milletin ve devletin, hepsinin ortak yararında görenlere sahip çıkın. Kendi geleceklerini, iktidarlarını bu milletin felaketine, bu ülkenin istikrarsızlığına, bu ülkenin başına gelecek olumuz şeylere bağlayan zavallılara bu ülkeyi asla emanet etmeyin. Türkiye'nin başarılarına sevinemeyen bir muhalefetle karşı karşıyayız. Denizde doğal gaz buluyoruz milyarlarca metreküp sevinemiyor adamlar. Dört tane dünyanın en ileri standartlarına sahip arama-tarama gemilerini denizlerimize salmışız, Mavi Vatan'da milletin hakkını, hukukunu koruyoruz, adamlar sevinemiyor, takdir etmiyorlar."

Rusya-Ukrayna Savaşı'nda iki ülkenin de Türkiye'nin hakemliğini kabul ettiğini ancak muhalefetin buna sevinemediğini vurgulayan Bozdağ, tahıl koridoru konusunda da dünyanın takdirine rağmen muhalefetin bunu alkışlayamadığını anlattı. Bakan Bozdağ, "Bir ülke düşünün, o ülkenin yönetimine talip olanlar ve onların peşinden giden kimi ideolojik insanlar, ülkelerinin başarısına, kuvvetine, kudretine, ülkelerinin iyi yönde gelişmesine sevinemiyorlar. Biz ne ara böyle insanlardan oluştuk, anlamıyorum." diye konuştu.

Muhalefeti eleştiren Bozdağ, "Bunlar Türkiye'nin Suriye'ye, terör koridorunu önlemek için asker göndermesine karşı çıktılar, biz bunlara uysaydık şimdi Türkiye'de bir terör devleti kurulmuştu. Türkiye oradan da tehdit altına girecekti. Biz dinlemedik, devam ettik." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'yi şaha kaldırdığını vurgulayan Bozdağ, şaha kalkan Türkiye'nin durdurulmak istendiğini sözlerine ekledi.

Adalet Bakanı Bozdağ, konuşmasının ardından bir süre AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı ile görüştü.

Kaynak: AA
Yorumlar (0)
banner35
Günün Anketi Tümü
Hafta sonu seçim olsa oyunuzu hangi partiye verirdiniz?
banner21
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 25 60
2. Fenerbahçe 24 54
3. Beşiktaş 25 49
4. A.Demirspor 25 45
5. Trabzonspor 25 44
6. Başakşehir 24 41
7. Kayserispor 25 38
8. Konyaspor 25 34
9. Karagümrük 24 31
10. Antalyaspor 25 28
11. Alanyaspor 25 28
12. Sivasspor 25 27
13. Kasımpaşa 25 26
14. Gaziantep FK 25 25
15. Ankaragücü 24 25
16. İstanbulspor 24 24
17. Giresunspor 24 23
18. Hatayspor 24 23
19. Ümraniye 25 22
Takımlar O P
1. Samsunspor 26 54
2. Eyüpspor 26 53
3. Pendikspor 26 47
4. Rizespor 25 46
5. Keçiörengücü 26 46
6. Sakaryaspor 26 46
7. Bodrumspor 26 41
8. Manisa FK 25 39
9. Boluspor 25 38
10. Bandırmaspor 25 37
11. Göztepe 25 35
12. Tuzlaspor 26 28
13. Altay 26 25
14. Adanaspor 26 25
15. Erzurumspor 25 24
16. Altınordu 25 20
17. Gençlerbirliği 25 17
18. Denizlispor 26 17
19. Yeni Malatyaspor 26 16
Takımlar O P
1. Arsenal 28 69
2. M.City 27 61
3. M. United 26 50
4. Tottenham 28 49
5. Newcastle 26 47
6. Liverpool 26 42
7. Brighton 25 42
8. Brentford 27 42
9. Fulham 27 39
10. Chelsea 27 38
11. Aston Villa 27 38
12. Crystal Palace 28 27
13. Wolves 28 27
14. Leeds United 27 26
15. Everton 28 26
16. Nottingham Forest 27 26
17. Leicester City 27 25
18. West Ham United 26 24
19. Bournemouth 27 24
20. Southampton 28 23
Takımlar O P
1. Barcelona 26 68
2. Real Madrid 26 56
3. Atletico Madrid 26 51
4. Real Sociedad 26 48
5. Real Betis 26 45
6. Villarreal 26 41
7. Athletic Bilbao 26 36
8. Rayo Vallecano 26 36
9. Osasuna 26 34
10. Celta Vigo 26 34
11. Mallorca 26 32
12. Girona 26 31
13. Getafe 26 29
14. Sevilla 26 28
15. Cadiz 26 28
16. Real Valladolid 26 28
17. Espanyol 26 27
18. Valencia 26 26
19. Almeria 26 26
20. Elche 26 13
banner23