banner10

Külünk: Önemli olan milletin hizmetinde olabilmektir

Külünk: Önemli olan milletin hizmetinde olabilmektir

Listelerde yer bulamayan Metin Külünk açıklama yayınladı.


Değerli Kardeşlerim;

Türkiye yeniden tarihi günlerden geçiyor. “Her zorluğun ardından gelen bir kolaylık vardır.”  Ülkemiz 2002’de AK Parti iktidarı ile başlayan yeniden diriliş hamlesinde şimdi yeni bir aşamaya geçmenin arifesindedir.

  • 15 Temmuz gecesi hain odaklara karşı milletimizin verdiği destansı mücadele

  • Başkanlık referandumunda milletimizin verdiği tarihi karar ve şimdi

  • 24 Haziran seçimlerinde bu tarihi kararın arkasında güçlü bir şekilde durulduğunu gösterecek sonuçlar tarihin yeniden yön bulmaya çalıştığı bir dönemeçte, geleceğin yeniden Anadolu topraklarından yayılacak ışık ile aydınlanacağının işaret fişeği olacaktır.


Yarım asır sonra tarihçiler bu günleri Türkiye’nin büyük dönüşüm, güçlü millet, güçlü devlet olma iradesini ortaya koyduğu, bu iradenin ardında sarsılmaz bir şekilde durduğu günler olarak anacaklardır. Türkiye bugünlere kolay gelmedi. Dikenli yollardan geçtik. Ayaklarımız kan revan içinde kaldı ama dik durmaya devam ettik. Milletimiz her daim “Dik durun, eğilmeyin, sizinle birlikteyiz” dedi.  Başta Liderimiz olmak üzere bizler de boynumuzu Allah’tan gayrısının önünde eğmedik.

AK Parti bugüne kadar hep hizmetin ve başarıların adresi olmuştur. Bu başarılar bizim hiçbir zaman gurura kapılmamıza sebep olmamıştır. Bundan sonra da olmayacaktır. AK Parti kadroları ile ilgili olarak milletimizin bireysel olarak düşünceleri tabi ki olacaktır. Ama önemli olan AK Parti’nin topyekün istikametidir. Önemli olan Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın istikameti, tavrı ve duruşudur. Eğer liderimiz dik duruyorsa, harekette dik duracaktır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bir dünya lideri olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan dik durmaya, milletinin menfaatlerinin takipçisi olmaya, mazlumların sesi ve nefesi olmaya devam edecektir.

Önemli olan aday listelerinde yer almak ya da almamak değildir. Önemli olan bu kutlu mücadele de bir nefer olarak nerede bulunursanız bulunun görevinizi en iyi şekilde yerine getirmektir. Bizler ister TBMM çatısı altında isterse sokakta bulunalım her daim milletimizin hizmetinde olmaya devam edeceğiz. Bugün dünden farklı değişen bir şey yoktur. Makamlar ve mevkiler gelip geçicidir. Makamlar ve mevkiler insana değer katmazlar. İnsanlar o makamlara değer katarlar. Önemli olan bir görev verildiğinde ardınızda hoş seda bırakmaktır. Görevimiz süresince bu hoş sedayı bırakmak, dost kazanmak için çaba harcadık. Bundan sonra da her bulunduğumuz noktada hoş seda bırakmak, dost kazanmak için milletimizle bir ve beraber olmaya devam edeceğiz.

Bugün şahısların konumlarını, bulunmaları gereken makam ve mevkileri konuşmanın zamanı değildir. Bugün 80 milyon el ele kolkola ülkemize karşı gerçekleştirilen küresel saldırıya karşı koyma zamanıdır. Bugün ayrılıkları bir kenara bırakıp vahdeti büyütme zamanıdır.

Birileri ülkemizin büyümesini, dünya siyasetinde söz sahibi olmasını istemiyorlar. Dışardan ve içeriden hain odaklar her türlü fitneyi oluşturuyorlar. Allah’ın izni ile bu büyük milletin basireti, feraseti tüm oyunların üstesinden gelecektir. 24 Haziran küskünlüklerin, sandıktan uzak durmanın seçimi değildir. Güçlü bir Meclis, güçlü bir yürütme için sandığa AK Parti mührünü daha güçlü vurmanın seçimidir. Bu vesile ile tüm kardeşlerimin basiret, feraset çizgisinde üzerlerine düşen sorumluluğu eksiksiz yerine getirecekleri inancı ile gönül dolusu muhabbetlerimi iletirim.

Metin KÜLÜNK

İstanbul Milletvekili
Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2018, 18:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner6

banner17