banner10

İYİ Parti'den istifa eden Tamer Akkal AK Parti'ye katıldı

İYİ Parti'den istifa eden ve bugün AK Parti'ye katılan Manisa Milletvekili Tamer Akkal'ın rozetini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan taktı.

İYİ Parti'den istifa eden Tamer Akkal AK Parti'ye katıldı

İYİ Parti'den istifa eden Manisa Milletvekili Tamer Akkal, AK Parti'ye geçti. 

TBMM’de AK Parti grup toplantısında katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İYİ Parti’den istifa edip AK Parti’ye katılan Manisa milletvekili Tamer Akkal’a rozetini taktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tamer Akkal Bey’e bu yolculuğumuzda, millete hizmet yolunda, birlikte vereceğimiz bu mücadelede hoş geldiniz diyorum” diye konuştu.

İYİ PARTİ'DEN İSTİFA ETMİŞTİ

Geçmişte Milliyetçi Hareket Partisinde (MHP) il başkanlığı görevi yapan, ardından MHP’den istifa ederek İYİ Parti Kurucu İl Başkanlığı görevinde bulunan ve son olarak 24 Haziran genel seçimlerinde İyi Parti’den 1. sıra adayı gösterilerek milletvekili olan Tamer Akkal, partisinden istifa etmişti.

TAMER AKKAL'DAN AÇIKLAMA

Akkal, AK Parti'ye neden geçtiğine ilişkin soruya, "Ülkemizin içinde bulunduğu durum, ülkemizin yabancı devletler tarafından içine düşürülmek istenen bit senaryo var. Bu senaryo karşısında AK parti saflarında daha etkili ve faydalı olacağıma inandığım için, bu geçiş sırasında da bana desteğini esirgemeyen Manisa milletvekili Murat Baybatur'un desteğine ve çabalarına ayrıca teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu. Akkal soru üzerine şöyle devam etti: "İYİ Parti'deki herhangi bir milletvekili AK Parti'ye geçecek diye bir şey söyleyemem. Öyle bir duyumum, konuşmam hiç kimseyle olmadı. hemen hemen tüm milletvekilleriyle ayrılmadan önce yaptığım görüşmelerde İYİ Parti içerisindeki yönetim sistemsel hatalarından dolayı ve özellikle son dönemdeki Cumhuriyet Halk Partisi ile yapılan yerel seçim ittifakından dolayı büyük sıkıntı var. Cumhuriyet Halk Partisi'nin İYİ Parti direkt olmasa bile Cumhuriyet Halk Partisi'nin PKK'nın siyasi kanadı olan parti ile çeşitli yerlerde yapmış olduğu görüşmeler ve destek sözleri, İl Başkanı Tunç Soyer'e desteğini açıkladı. 'Sokak sokak, mahalle mahalle gezip Tunç Soyer'e oy isteyeceğiz' dedi. Hiçbir Türk milliyetçisi PKK uzantısı ile mücadele vermeyi arzu etmez" dedi. Akkal, istifasına ilişkin olarak, "Meral Hanım ile rahatsızlık boyutunu 3-4 sefer görüştüm. CHP ile yapılan Manisa pazarlığının Cuma günü Halk TV'den yayınlandığını duydum. Bunun akabinden Tunç Soyer kesinleşti. HDP'nin Pazartesi günü büyükşehirlerde Millet ittifakına destek vereceğine dair açıklaması oldu" diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2019, 14:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner6

banner17