İYİ Parti'de Mersin şoku

MHP’den istifa ederek İYİ Parti’ye geçen Burhanettin Kocamaz, listenin YSK’ya geç teslim edilmesi nedeniyle aday olamadı.

İYİ Parti'de Mersin şoku

İYİ Parti’nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Burhanettin Kocamaz yerel seçimlerde aday olamadı.

İYİ Parti’nin Mersin İl Başkanlığı heyeti, adaylık listesini 17.00’den sonra Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) teslim etti.

YSK yetkileri, listenin geç gelmesi nedeniyle Kocamaz’ın adaylığını kabul etmedi.
Bu gelişmenin ardından İYİ Parti, il yönetimini görevden aldı.

Mevcut belediye başkanı Burhanettin Kocamaz, MHP’den istifa ederek İYİ Parti’ye geçmişti.

Burhanettin Kocamaz’dan ilk açıklama

İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Burhanettin Kocamaz, Mersin İl Başkanlığı’nın YSK’ya listeleri zamanında teslim etmemesi nedeniyle aday gösterilemedi.

Yaşanan olayın ardından il teşkilatı görevden alınırken, Konuya ilişkin ilk açıklamayı Twitter hesabı üzerinden yapan Kocamaz, “Biz ne ihanetler gördük!Ama asla yılmadık.Maalesef Sayın Hamit Tuna’nın göreceksiniz Kocamaz İYİ Partiden de aday olamıyacak değerlendirmesi doğru çıktı” ifadelerini kullandı.

Kocamaz’ın açıklamaları şöyle:

"Sevgili Mersinliler,Değerli Yol Arkadaşlarım; Seçimi açık ara alacağımız bir durumda iken Parti içinden vurulduk. Biz vurulduk. Biz ne ihanetler gördük!Ama asla yılmadık.Maalesef Sayın Hamit Tuna’nın göreceksiniz Kocamaz İYİ Partiden de aday olamıyacak değerlendirmesi doğru çıktı.

Şunu herkes bilmelidir ki henüz son sözümüzü söylemiş değiliz. Kim ne derse desin. Biz hala pes etmedik. Herkes rahat olsun ve bizi izlemeye devam etsin. Mutlaka bir yol bulacak ve Mersin’i entrikalar ve ayak oyunlarıyla birilerine teslim etmeyeceğiz."


Kaynak: NTV

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2019, 22:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17