banner10

İş Bankası'ndaki CHP hissesi için yasal düzenleme geliyor

Başkan Erdoğan, MHP’li arkadaşlarla birlikte yapılacak bir yasal düzenlemeyle bu işin yoluna koyulabileceği kanaatindeyim dedi.

İş Bankası'ndaki CHP hissesi için yasal düzenleme geliyor

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan dönüşü uçakta basın mensuplarının sorularını cevaplarken CHP'nin İş Bankası'ndaki hisselerine ilişkin de değerlendirmelerde bulundu.

Başkan Erdoğan İş Bankası hakkında konuştu;

CHP'nin İş Bankası'nda bulunan hisselerine ilişkin daha önce değerlendirme yapan Başkan Erdoğan, bu ilişkiyi doğru bulmadığını ve düzenleme yapılması gerektiğine işaret etti.

* CHP’nin İş Bankası’yla ilişkisini doğru bulmadığınızdan söz etmiştiniz...

Mesele İş Bankası değil. Mesele, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyetidir. Kılıçdaroğlu, ‘Oradan bizim kasamıza giren para yok ki’ diyor. Ben “Senin kasana para giriyor” demiyorum ki. Biliyorsunuz, mahkeme kararıyla, Türk Dil Kurumu’na ve Türk Tarih Kurumu’na belirli bir temettü geliri aktarılıyor. Ama orada yönetim kuruluna CHP niye dört adam koyuyor? Efendim, yönetim kurulundaymışlar ama hiçbir inisiyatifleri yokmuş. Yönetim kuruluna gireceksin ama hiçbir inisiyatifin olmayacak. Böyle bir saçmalık olur mu? Şayet inisiyatifleri yoksa o dört kişiyi çeksinler o zaman.

Biz diyoruz ki: Buradaki Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyeti neyse bu vasiyetin hazineye devrini gerçekleştirelim. Çünkü bu şahıslara ait bir hak değildir. CHP’nin hakkı hiç değildir. Dolayısıyla, MHP’li arkadaşlarla birlikte yapılacak bir yasal düzenlemeyle bu işin yoluna koyulabileceği kanaatindeyim.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 08:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17