banner10

İpler koptu... Behçet Saatcı Muğla'dan bağımsız adaylığını açıkladı

'Böyle ittifak olmaz' sözleriyle dikkat çekmişti.

İpler koptu... Behçet Saatcı Muğla'dan bağımsız adaylığını açıkladı

CHP ve İYİ Parti tarafından yürütülen ittifak görüşmelerinin Muğla'da sadece büyükşehir için anlaşılması ve 13 ilçede her iki partinin kendi adaylarıyla seçimlere girme kararını almalarının ardından 4 dönemdir Fethiye Belediye Başkanlığı yapan İYİ Partili Behçet Saatcı sert bir açıklama yapmıştı. Saatcı, sosyal medya hesabından "Böyle ittifak olmaz. Bu iş düzeldi, düzeldi. Aksi takdirde, Şahsım; Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayıdır. Biz aday olacak bir kapı buluruz." şeklinde açıklamada bulunmuştu.

İYİ Partili Behçet Saatcı partisi ile olan bağlarını kopardı. Saatcı, bağımsız olarak Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olacağını açıkladı.

Saatcı, "Huzurlu insanların şehri Fethiye’yi sizlerle birlikte inşa ettik. Partizanlığın sokulmadığı, herkese eşit mesafede insan odaklı örnek bir belediye yarattık. 2014 seçimlerinden sonra çok yıprandık. Ne hayallerimiz vardı Muğla Büyükşehir’in şu anki belediye başkanını desteklerken. Hiçbiri gerçekleşmedi. Her geçen gün elimizdeki değerlerimiz alındı, alınmaya çalışıldı. Yasa kötü yasayı uygulayanlar daha da kötü olunca zorlamanın daha da bir anlamı kalmadı.

İYİ Parti’nin elinde şu iki elimin parmakları kadar belediye var. Bunlardan biri de biziz. İttifak kolay bir şey değil, bunu kabul etmiyorum. Ağustos ayında Sayın Genel Başkanımız Akşener’e ittifak olması gerektiğini savunanlardanım.

BU HANGİ SİYASİ PARTİYE, HANGİ İTTİFAKA YARAR

Düşünebiliyor musunuz. Fethiye’ye Osman Gürün (CHP-Büyükşehir adayı) gelecek. İYİ Parti adayı sağında, CHP adayı solunda. Sokağa çıkılacak Osman Gürün’e oy istenecek. Osman Gürün gidecek, biz birbirimize dalacağız, seçim çalışması yapacağız. Bunun hangi siyasi partiye ve hangi ittifaka yarayacağını bilmemek için gönül gözünün kapalı olması lazım.

İttifak Muğla’daki gibi olmaz. Muğla’da ittifak şu anki büyükşehir belediye başkanımızı tekrar başkan yapma ittifakıdır.

Bunu bırakın siyasetten anlamayı bunun sonucunu ilkokul çocuğuna sorsanız bilir. Akıl tutulması. Almış olduğumuz devlet terbiyesi ve siyasi partiye olan bağımlılığımız konusunda sabrettim" dedi. 

Saatcı durum değişmeince bu kararı aldığını açıkladı. 

Saatcı şöyle devam etti: Hep sabrettim ben. Böyle ittifak olmaz. Ya düzelir ya bağımsız aday olurum demiştim. Bizim bir duruşumuz var. Hayat bir duruştur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner6

banner17