banner10

İmamoğlu'na oğlundan destek geldi: İşte bu yüzden liderimsin baba

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun oğlu Mehmet Selim İmamoğlu'ndan babası hakkındaki eleştirilere yanıt geldi: Cumhurbaşkanını ziyaret etmek düşünülenin aksine sağlam bir duruştur.

İmamoğlu'na oğlundan destek geldi: İşte bu yüzden liderimsin baba

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, külliyede Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret etmişti. İmamoğlu’nun ziyareti ve görüşme sonrası yaptığı, “Açıkçası oyunu da istedim. O da gülümsedi” açıklaması ise bazı çevreler tarafından eleştiri konusu yapılmıştı. 

Eleştirilere yanıt Ekrem İmamoğlu’nun oğlu Mehmet Selim İmamoğlu’ndan geldi. Mehmet Selim İmamoğlu, Facebook hesabından “Cumhurbaşkanını ziyaret etmek düşünülenin aksine sağlam bir duruştur. Halk ben buradayım ve işimin arkasındayım demektir” diye yanıt verdi.

Mehmet Selim İmamoğlu, şöyle yazdı:

"Bunu düşünmeye ve uygulamaya herkesin yüreği yetmez. Eğer bir siyasi lider, rakibi hatta en önemli rakibi olan şahsı ziyaret etme davranışında bulunuyorsa ve bu onun yönetmeyi planladığı halkı her kesimiyle ne kadar önemsediğini gösterir. Bu aynı zamanda kalıplaşmış politikalardan sıyrılıp bir seçimin hatta bir davanın kazanılmasında ve birleştirici güç olma yolunda ilk adımların nasıl atılması gerektiğini gösterir. Mevzubahis saraysa bu saray yapılırken düşünülmesi gereken bir konuydu. Artık konumunu kabul etmemiz gereken bir Cumhurbaşkanlığı Külliyesi var. Bu külliyeye gitmemek boykot etmek sanıldığının aksine rakibi güçlendirir, ferahlatır. Ama eğer bir lider "Ben buradayım ve bu dava için varım" demek istiyorsa sorunları dile getirmeyi bırakıp artık çözüm için çalışmalıdır ve bunun için de her şeyi ardında bırakıp fedakar olup ne gerekiyorsa yapmalıdır. Mesele oraya gitmek ya da gitmemek değil. Artık bir şeylerin değişeceğinin habercisi olmaya çalışmaktır.

'İŞTE BU YÜZDEN LİDERİMSİN BABA'

Bunu içimizden biri elbet yapmalıydı, yapıyor da. Bizden biri sesimiz, gücümüz, yüreğimiz olmalı. İşte lider dediğim ise birçok şeyi gözardı ederek moderatör görevini üstlenip başarılı insanların boy gösterebileceği ortamları alanları yaratmak ve bu sayede ülkemizin daha aydınlık günlere erişmesi için çözüm bulmak adına bu hamleleri gerçekleştirmelidir. Bu ülke artık politik duruş klişelerini kaldırabilecek bir vaziyette değil. Hepimizin bunu kabul edip kendisini dinlediğimizde bize "Evet ya da tam da bu" dedirten bir lider varsa onun arkasında yürümeli onunla bu mücadelede var olmalıyız. İşte bu yüzden benim liderimsin baba."

Mehmet Selim İmamoğlu,

Son olarak Kaçak Saray adıyla kitap çıkartan Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan ile odanın eski başkanı Ali Hakkan ve avukat Gökçe Bolat, İmamoğlu’na Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne yaptığı ziyaretten ötürü sosyal medyadan tepki göstermişti.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2019, 23:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17