Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na saldırıyla ilgili ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün şehit cenazesinde Kılıçdaroğlu'nun uğradığı saldırı ile ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na saldırıyla ilgili ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun uğradığı saldırı ile ilgili olarak sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Ne yazık ki dün Çubuk’ta bir şehidimizin cenaze töreninde istenmeyen bir olay meydana gelmiş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik protestolar şiddet eylemine dönüşmüştür. Olay tüm boyutlarıyla soruşturulmaktadır. Şiddeti asla tasvip edemeyiz. Şiddetin ve terörün her türüne karşıyız. Kimsenin Türkiye’nin huzur iklimine zarar vermesine müsaade etmeyiz" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamaları şu şekilde:

"Dün dört şehidimizi toprağa verdik. Allah şehitlerimize gani gani rahmet eylesin. Bu vatan onların bize bıraktığı kutsal bir emanettir.

Ne yazık ki dün Çubuk’ta bir şehidimizin cenaze töreninde istenmeyen bir olay meydana gelmiş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik protestolar şiddet eylemine dönüşmüştür.

Olay tüm boyutlarıyla soruşturulmaktadır. Şiddeti asla tasvip edemeyiz. Şiddetin ve terörün her türüne karşıyız. Kimsenin Türkiye’nin huzur iklimine zarar vermesine müsaade etmeyiz." 

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2019, 16:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17