banner10

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 15 kişi cesedin yerini biliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Esenboğa Havalimanı'nda Paris'e hareketi öncesinde açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin Suudi Arabistan'a net mesajlar geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 15 kişi cesedin yerini biliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şunları söyledi: Şu an itibarıyla elimizde bir belge yok. Ama bilgi var. Bilgi nedir. Buraya gelen bu 15 kişi ve şu anda artı 3'le 18 tutuklu. Bir defa bu 18 kişi, daha kısa olarak 15 kişi kesinlikle hem faili biliyorlar hem cesedin nereye götürüldüğünü biliyorlar. Kaldı ki Suudi Arabistan dışişleri bakanının açıklaması oldu. Şimdi inkar ediyorlar. Neydi o açıklama. 'Yerel işbirlikçilerle bu işi gerçekleştirdik'. Ben başından beri ne dedim, kim bu yerel işbirlikçiler. Bunu açıklanmanız lazım. Bu katil veya katiller bunu çok iyi biliyor. Biz tapeleri verdik. Suudi Arabistan'a da verdik, Almanlar, Amerikalılar, İngilizlere hepsine verdik. Konuşmaları onlar da biliyor. Kesinlikle bu 15'in içerisinde bunun katili veya katilleri kimdir bunu onlar biliyor. Suudi Arabistan yönetimi bu 15'i konuşturmak suretiyle bunu başarır. Gelen başsavcı ipe un sermek için geldi. Sen bizim başsavcımızı oraya çağrıp da ne yapacaksın. Olayın işlendiği yer burası. Burada ne göreceksen görürsün.

Ama ipe un sermeye gerek yok. Ben hukukçu değilim, bir ekonomistim. Ama 40 yıllık siyasetçiyim. Bu işin başka izahı olamaz. Bu 15 kişi niçin İstanbul'a geldi. Bu 15 kişi cuma günü ayrı bir programla ayrı bir grup, o gece ayrı bir plan ve bu arada operasyon. Bu işin katilleri bu 15 veya 18'in içindedir. Yerli işbirlikçi kimse bunu da açıklamaları lazım. Gönderdikleri özel temsilcilerine de bunu anlattım.

Artık Suudi Arabistan bizim bu iyi niyetimize karşı kendileri de adaletli davranmak suretiyle bu şaibeden kurtulamaları lazım. Aksi taktirde  kurtulamazlar. 

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2018, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner6

banner17