banner39

CHP'nin İzmir adayı Tunç Soyer oldu... Gözler Akşener'a çevrildi

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Parti Meclisi toplantısında 31 Mart yerel seçimlerinde belediyelerde gösterecekleri adaylar belli olmaya başladı. CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı'nın Tunç Soyer olduğu duyuruldu. CHP'nin Millet İttifakı kapsamında bir araya geldiği İYİ Parti'nin sürecin başında Tunç Soyer ismine karşı çıktığı konuşuluyordu. Şimdi gözler CHP'nin İzmir adayına İYİ Parti'nin vereceği reaksiyonda.

CHP'nin İzmir adayı Tunç Soyer oldu... Gözler Akşener'a çevrildi

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Parti Meclisi toplantısında 31 Mart yerel seçimlerinde belediyelerde gösterecekleri adaylar belli olmaya başladı. CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı'nın Tunç Soyer olduğu duyuruldu. 

BİR İSTİFA HABERİ DAHA GELDİ

Öte gazeteci Gürkan Hacır, CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç'ın İzmir listesinde haksızlık yapıldığı gerekçesiyle PM üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu.

İYİ PARTİ'DEN TUNÇ SOYER İSMİNE TEPKİ GELMİŞTİ

Tunç Soyer'in babasının 12 Eylül sıkıyönetim döneminin askeri savcısı Albay Nurettin Soyer olması dolayısıyla İYİ Parti'den bu isme tepkiler gelmişti.

Alparslan Türkeş'i hapse attıran 12 Eylül savcısı Albay Nurettin Soyer'in oğlu Tunç Soyer'i MHP tabanından oy toplamak isteyen Meral Akşener'in aday olarak istemediği biliniyordu. Tunç Soyer'in babası Nurettin Soyer, 12 Eylül askeri darbesinden sonra MHP ve ülkücü kuruluşlar iddianamesini yazan ve Alparslan Türkeş'e idam isteyen askeri savcı olarak biliniyor.
Soyer'in açtığı bu dava dolayısıyla Türkeş yaklaşık beş sene hapis yatmıştı. Nurettin Soyer'in MHP ve ülkücü kuruluşlar davasında 5 idam ve 9 müebbet verilmiş, 221 ülkücü de 36 yıl ile 10 ay arasında değişen hapis cezalarına çarptırılmıştı. 

.CHP'de PM'ye sunulan liste de belli oldu... İşte tam liste

CHP MYK'nin ardından 31 Mart yerel seçimlerinde belediyelerde gösterilecek adaylar için PM toplandı. PM'de belli olan adaylar şöyle:

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı: Tunç Soyer

CHP'nin Avcılar Belediye Başkan Adayı: Turan Hançerli

Beşiktaş Belediye Başkan Adayı: Rıza Akpolat

Esenyurt Belediye Başkan Adayı: Kemal Deniz Bozkurt

Üsküdar Belediye Başkan Adayı: Ahmet Kılıç

Zeytinburnu Belediye Başkan Adayı: Adil Emecan

Şişli adayı Fidan Aslan Eroğlu geri çekildi.

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar yeniden aday olması için gerekli oyu alamadı.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2019, 02:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42

banner19

banner43