banner39

CHP'de bir istifa haber daha geldi

 CHP'de liste sancısı... İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve Sancaktepe İlçe Yönetim Kurulu'nun ardından bir istifa haberi Parti Meclisi'nden geldi.

CHP'de bir istifa haber daha geldi

CHP PM Üyesi ve İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, Parti Meclisi (PM) üyeliğinden istifa etti.

Kılıç’ın bazı adaylarla ilgili yeniden değerlendirme talebinde bulunduğu ancak talebine olumlu yanıt alamayınca Parti Meclisi üyeliğinden istifa ettiği iddia edildi.

Sevda Erdan Kılıç PM'den çıkarak Genel Merkez'den ayrıldı

Gerçek Gündem'in haberine göre Sevda Erdan Kılıç'ın PM üyeliğinden istifası sunduğu, istifa dilekçesinin kabul edilmemesi üzerine Parti Meclisi toplantısından çıkarak CHP Genel Merkezi'nden ayrıldığı öğrenildi.

SANCAKTEPE İLÇE YÖNETİM KURULU İSTİFA ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi Sancaktepe İlçe Yönetim Kurulu, yerel seçimlerde Alper Yeğin'in Sancaktepe Belediye Başkanlığına aday gösterilmemesine tepki göstererek toplu olarak görevlerinden istifa ettiklerini açıkladılar.   

İstifa kararını CHP Sancaktepe İlçe Başkanı Sevgi Aksu yaptığı açıklama ile duyurdu. “Genel merkezin hak, hukuk ve adalet anlayışı ile emeğe ve örgüte yeterince değer vermemiş olması ile sonuçlanmıştır” diyen Aksu sözlerine şöyle devam etti: “Bizler, Sancaktepe ilçe başkanlığı ve yönetimi olarak yıllardır Cumhuriyet Halk Partisi için bir önceki ilçe başkanımız ve aday adayımız Alper Yeğin ile birlikte gecemizi gündüzümüze katarak Sancaktepe’de yerel seçimleri alabilmek için emek verdik. Sancaktepe’de şu anda atanan adayımız ile seçimi alma şansımızın hiç olmadığını çok net bir şekilde ne yazık ki görüyoruz. Ancak 2014 yılında yapılan hataların genel merkez tarafından tekrarlanmış olduğunu da izliyoruz. 2014 yılında seçimi alamamış olan ve beş yılda bir partiye uğrayan bir adayın bölgecilik, kökencilik ve mezhepçilik gerekçeleri ile tekrar aday olma talebinin genel merkez tarafından kabul görmesi hatasıdır. Yine aynı şekilde bu adayımızın atanmış olması genel merkezin hak, hukuk ve adalet anlayışı ile emeğe ve örgüte yeterince değer vermemiş olması ile sonuçlanmıştır. Bu da bizim Sancaktepe ilçe başkanlığı ve ilçe yönetim kurulu üyeleri olarak istifa kararı almamıza sebep olmuştur”

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2019, 09:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42

banner19

banner43