banner39

CHP'de Battal İlgezdi yeniden aday

CHP'nin İstanbul Ataşehir için belediye başkan adayı yeniden Battal İlgezdi oldu. İlgezdi İçişleri Bakanlığı tarafından açılan soruşturma kapsamında görevinden el çektirilmişti.

CHP'de Battal İlgezdi yeniden aday

CHP’de toplanan Parti Meclisi (PM) İstanbul’un ilçeleri için belediye başkan adaylarını bir bir açıkladı. Açıklanan isimler arasında ise en çok dikkat çekenlerden biri Ataşehir Belediye Başkanlığı görevinden el çektirilen Battal İlgezdi oldu.

İlgezdi MYK’da oluşturulan listede yer almamıştı. Kulis bilgilerine göre Ataşehir için isim boş bırakılmıştı.

PM toplantısı sonucunda Ataşehir için yeniden Battal İlgezdi aday gösterildi. İlgezdi'nin eşi Gamze İlgezdi ise CHP milletvekili ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyor.

CANAN KAFTANCIOĞLU'NUN İSTİFASININ ARDINDAN İLGEZDİ Mİ VARDI?

CHP'de dün gece İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu önce istifa etmiş ardından istifasını geri çekmişti. Birgün'ün haberine göre ise kulislerde bu istifanın arkasında Battal İlgezdi ismi yer aldı. İddialara göre Canan Kaftancıoğlu’nun Ataşehir için adaylığına sıcak bakmadığı Battal İlgezdi, MYK tarafından da kabul görmedi. Ancak parti lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ataşehir için başka bir ismin belirlenmesini engelleyerek listeye Battal İlgezdi’yi aldı. Bu gelişme sonrası ise Kaftancıoğlu istifa mesajını twitter'dan paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2019, 09:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42

banner19

banner43