CHP ve İYİ Parti'nin İdris Naim Şahin kararı belli oldu

İdris Naim Şahin isminin CHP ve İYİ Parti arasında kriz yarattığı iddia ediliyordu. Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, CHP ve İYİ Parti'nin yerel seçimlerde Ordu'dan aday göstereceği iddia edilen İdris Naim Şahin hakkında karar verildiğini yazdı.

CHP ve İYİ Parti'nin İdris Naim Şahin kararı belli oldu

Eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in Ordu’dan İYİ Parti veya CHP ile ortak aday gösterileceği iddiası gündeme oturmuştu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'un İdris Naim Şahin'den övgüyle bahsetmesi CHP içinde tartışma yaratmıştı. Meral Akşener ise yaptığı açıklamada  "İdris Bey'i bizim il başkanımız ve Ordu teşkilatımız çok istiyor. Ama yine bildiğim kadarıyla İdris Naim Şahin, CHP ile işbirliği şartı ile aday olmak istiyor. Ama bunlar hep bana söylenenler"demişti.

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, gelinen son durumu yazdı. Konunun İYİ Parti'nin dünkü GİK toplantısına geldiğini belirten Sarıkaya şu ifadeleri kullandı:

"İYİ Parti lideri Meral Akşener, İdris Naim Şahin konusunun bu noktaya nasıl geldiğini anlatmış.

İl teşkilatından öneri olarak geldiğini, ısrarlı talep olmadığını belirtmiş. Ordu’nun CHP ile yapılan ittifak kapsamındaki iller dışında olduğunu da anımsatmış. “Bizim de İdris Naim Şahin’i aday gösterme gibi bir planımız yok” sözlerini kararlı bir dille açıklamış.

Hatta Şahin’in, “CHP ile İYİ Parti ortak gösterirse aday olurum” yönündeki yaklaşımı da toplantıda “kendinden menkul arayışlar” olarak değerlendirilmiş… İYİ Parti’nin ardından CHP’nin etkin ve yetkin isimlerine de sordum…Şahin ile İçişleri Bakanlığı döneminde yaşanılan kavgaları anımsatıp eklediler: “Şahin’in bırakın adaylığını, adını düşünmemizin olanağı yok…”  
Özetle Ordu’dan İdris Naim Şahin’in var olmayan adaylık meselesi iki partide de kapanmış bulunuyor…"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17