Akşener 6 belediye başkan adayını açıkladı

 İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener,  ABD Başkanı Donald Trump'un sosyal medya üzerinden Türkiye'ye yönelik açıklamalarına ilişkin, "Sayın Trump'a seslenmek isterim. Türk devleti, Kürtlerle değil, teröristlerle mücadele ediyor. Yıllarca, Orta Doğu'daki kaoslarda, perperişan yollara düşen mazlumlara hep Türkiye kucak açmıştır. Türk milleti ve Türk devleti saldırmaz, katletmez. Herkes kendi tarihine ve geçmişine bakacak." dedi.

Akşener 6 belediye başkan adayını açıkladı

Akşener, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Milletin gerçek gündeminin ekonomi olduğunu ifade eden Akşener, "İktidar istiyor ki millet onların anlattıklarını konuşsun ama milletimiz, gerçeği yani ekmeğini konuşuyor. Milletin gündemi hayat pahalılığı, geçim darlığı ve işsizlik. Milletin gündemi aş, iş, ekmek. İktidar sürekli, geçen yıllarda yaptıklarını anlata dursun, bugünkü tablo ortada." diye konuştu.

ABD Başkanı Donald Trump'un sosyal medya üzerinden Türkiye'ye yönelik açıklamalarını değerlendiren Akşener, "Büyük talihsizlik" olarak değerlendiren Akşener, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı diyor ki; 'Kürtlere saldırırlarsa, Türkleri ekonomik olarak mahvedeceğiz.' Sayın Trump'a seslenmek isterim. Türk devleti, Kürtlerle değil, teröristlerle mücadele ediyor. Yıllarca, Orta Doğu'daki kaoslarda, perperişan yollara düşen mazlumlara hep Türkiye kucak açmıştır. Türk milleti ve Türk devleti saldırmaz, katletmez. Herkes kendi tarihine ve geçmişine bakacak. Türkiye bölgeye girerse, milli güvenliğini tehdit eden teröristlere haddini bildirmek için girer. Türk devleti 'gireceğim' demişse girer. Tarih şahittir ki Mehmetçik'in postalının değdiği yerde, gül biter. Fırat'ın doğusu batısı demeden girilsin ve terör yuvaları yerle bir edilsin." diye konuştu. 

AK ŞENER PARTİSİNİN ADAYLARINI AÇIKLADI

Akşener, daha sonra Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığına Cihan Kolip'i, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığına Serdar Kaman'ı, Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığına Oğuz Şimşek'i, Kastamonu Belediye Başkanlığına Levent Dikmen'i, Ağrı Belediye Başkanlığına Taner Söylemez'i ve Rize Belediye Başkanlığına Yakup Özkan'ı aday olarak gösterdiklerini açıkladı.


Akşener, konuşması sırasında, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde partilerinin Konya Büyükşehir Belediye Başkan adayının Oğuz Şimşek olduğunu ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 15:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17